7 porad na wybór drzwi do mieszkania

Drzwi to niezbędny element każdego domu. Ich funkcja to nie tylko otwieranie i zamykanie. Odpowiadają za samopoczucie domowników. Dają poczucie prywatności, pozwalają się odseparować lub stworzyć nastrój intymności. Dlatego ważne jest, aby wybierać je z rozmysłem. Drzwi powinny wyrażać nas i spełniać nasze potrzeby. Oprócz tego muszą także komponować się z wystrojem wnętrza i być funkcjonalne. Szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź jak do nas dojechać, klikając tutaj – Drzwi Łomianki.

Materiał

Wybór drzwi należy zacząć od zastanowienia się nad tym, z jakiego materiału mają być wykonane. W zależności od niego różni się ich cena i wytrzymałość.

Pierwszym materiałem, jaki przychodzi do głowy, kiedy myślimy o drzwiach, jest drewno. Nie bez powodu. Drzwi od tysięcy lat robi się właśnie z tego materiału. Dodatkowo wciąż drzwi drewniane są uważane za jedne z najlepszych do domu. Dobrze izolują ciepło, mają wysoki poziom dźwiękoszczelności, można łatwo zmienić ich wygląd, są ekologiczne oraz bardzo wytrzymałe. Nic więc dziwnego, że ich ceny są wysokie. Jednak długi czas użytkowania i inne walory wydają się zwracać poniesione koszty z nawiązką.

Drzwi z płyt MDF i HDF gwarantują szeroki wybór kształtów i kolorów. Są tańsze i z łatwością można dopasować je do każdego stylu wnętrza. Te drzwi są wykonane z płyty pilśniowej, która może być wykończona w różny sposób. Odpowiednia dbałość o drzwi pozwoli zachować ich trwałość na kilka lat. Ich cena jest znacznie niższa od drzwi drewnianych, dlatego są jednymi z najczęściej wybieranych.

 

Kiedy zacząć wybierać drzwi?

Drzwi najlepiej zacząć wybierać pod koniec remontu. Dlaczego? Wtedy będziecie już mieli klarowną wizję tego, jak ma wyglądać mieszkanie. Dzięki temu drzwi będą idealnie dopasowane do wnętrza.

 

Przestrzeń wspólna

Wiele zależy od metrażu, którym się dysponuje. W części wspólnej, jeżeli mamy małe mieszkanie można zrezygnować z drzwi, otwierając je i wpuszczając więcej przestrzeni i światła. Jeżeli jednak potrzebujecie drzwi także w takich pomieszczeniach, to zaleca się zamontowanie drzwi z dużym przeszkleniem. Dzięki temu zachowa się światło w pomieszczeniu, które zwiększy przytulność miejsca i optycznie nie pomniejszy pokoju.

Jeżeli posiadasz duże mieszkanie lub dom, to warto zastanowić się nad drzwiami podwójnymi z dużymi przeszkleniami. Dodadzą poczucia przestrzeni, ponieważ podwójne drzwi zawsze zapowiadają duże pomieszczenia.

 

Łazienka

Wybór drzwi do łazienki jest trudniejszy, niż może się na początku wydawać. Muszą zapewnić maksymalny komfort osobie przebywającej w środku. Dlatego muszą izolować resztę domu tego pomieszczenia. Najważniejsze jest zapewnienie komfortu osobie przebywającej w środku. Dlatego drzwi takie powinny mieć drobne przeszklenie ze szkła mlecznego w górnej części drzwi. Dzięki temu można zobaczyć, czy w środku świeci się światło, które zazwyczaj oznacza, że ktoś jest w środku. Na dole drzwi powinna być wentylacja. Jest to wymagane w tego typu pomieszczeniach. Powinna zapewniać dobrą cyrkulację powietrza, ale równocześnie jej wielkość nie może wzbudzać zaburzenia komfortu osoby przebywającej w środku. Ze względu na dużą wilgoć w łazience, należy wybrać drzwi, które są bardzo wytrzymałe.

 

Pokój dla dziecka

Dziecko powinno mieć poczucie prywatności, ale równocześnie nie można pozwolić na to, aby pozostało bez opieki. Dlatego zaleca się drzwi częściowo przeszklone, które pozwolą rodzicom kontrolować to, co robi dziecko. Dobrze jest wybrać dla niego drzwi z niższej półki cenowej. Dzieci, mimo małej siły, potrafią wyrządzić całkiem duże szkody ;) Warto też zastanowić się nad drzwiami pokrytymi tablicą kredową. Zapewni to dziecku dużo zabawy i nie będzie problemu, kiedy postanowi pokolorować drzwi.

 

Pokój dla nastolatka

Starsze dzieci mają zupełnie inne potrzeby niż te małe. Nastolatki bardzo często upominają się o swoją prywatność i odrębność. Dlatego warto zadbać o to, aby spełniać ich potrzeby i zapewnić intymność w ich pokoju. Dobrze jest też porozmawiać ze swoim dzieckiem na temat tego, jakie drzwi by chciało. Często jednak wybiera się w tym przypadku drzwi pełne z dobrą izolacją akustyczną.

 

Drzwi do sypialni

Wybór drzwi do sypialni wymaga dużo zastanowienia. Potrzeba dużej izolacji akustycznej, aby inni domownicy nie przeszkadzali we śnie. Sypialnia to azyl, do którego idzie się odpocząć, dlatego drzwi pełne sprawdzają się tutaj idealnie, ponieważ pozwalają zostawić troski za nimi. Ich design powinien być stonowany, aby nie

 

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z Ząbek, klikając tutaj – Drzwi Ząbki.

Interdecor