Restaurować, czy kupić nowe – co zrobić ze starymi drzwiami?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane oraz czy są zniszczone, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Przede wszystkim jednak musisz sobie zadać pytanie, czy masz dużo czasu. Choć odnawianie drzwi nie jest czymś bardzo trudnym, to do łatwych też nie należy, a ponadto niektóre z nich mogą wymagać od Ciebie dużo cierpliwości i precyzji.

Drzwi antywłamaniowe – jak zabezpieczyć się przed włamaniem?

Podczas urządzania mieszkania skupia się na kolorach ścian, rodzaju podłogi, wyborach: kominek czy kaloryfery, zapominając często o tym, jak ważne jest zabezpieczenie wymarzonego wnętrza. Dom od zawsze miał być miejscem, gdzie można odprężyć się po pracy, zostawić wszystko za drzwiami i cieszyć się życiem. To one stanowią poczucie komfortu wewnątrz domu, dlatego muszą być najlepszej jakości. Co jednak sprawia, że drzwi są godne zaufania? Przede wszystkim ich odporność na włamania. 

Najlepsze drzwi do sypialni

Wybór drzwi sypialnianych nie jest łatwy, ponieważ w jego przypadku nie chodzi tylko o walory estetyczne, ale też funkcjonalne. Aby wybrać właściwe drzwi, należy zacząć od zastanowienia się, do czego będzie służyła sypialnia. Coraz częściej pełnią one, oprócz swojej podstawowej funkcji, funkcje dodatkowe, na przykład biura podczas pracy zdalnej. Następnie trzeba wziąć pod uwagę takie rzeczy jak: czy mieszkamy z kimś jeszcze, czy potrzebujemy absolutnej ciszy i ciemności do spania, czy wolimy nowoczesne rozwiązania, czy jednak trzymamy się klasycznego stylu. Te pytania wydają się mnożyć w nieskończoność, ale tutaj rozważone zostaną najistotniejsze kwestie, które pomogą w tym trudnym wyborze. 

Ekologiczne drzwi

Coraz większe znaczenie przy wyborze urządzeń, jedzenia, ubrania, a nawet budowania domu odgrywają kwestie ekologiczne. Chcemy żyć w zgodzie z naturą i minimalizować wytwarzanie śmieci oraz emisji dwutlenku węgla. Dlaczego więc nie kierować się tym przy wyborze drzwi? 
W tym, jak i w wielu innych przypadkach, okazuje się, że choć to teraz najwięcej mówi się o ekologii, to najlepsze rozwiązania stosowali nasi przodkowie. Najekologiczniejszym wyborem są drzwi drewniane. Dlaczego?

Jak dobrać drzwi do łazienki?

Odpowiedni wybór drzwi do łazienki jest bardzo ważny. Trzeba je odpowiednio dopasować do koloru i stylu płytek, aby nie psuły kompozycji. Jednak nie na tym koniec zastanawiania się nad wyborem. Trzeba przemyśleć wybór materiału, z którego są zrobione, i ich konstrukcję.

Jak pomalować drzwi wewnętrzne?

Remont generalny to zazwyczaj zmiana koncepcji estetycznej mieszkania. Nowe kolory ścian, inne oświetlenie, zmiana rozkładu pomieszczeń. Nie trzeba jednak wyrzucać wszystkich sprzętów, a wystarczy obecnym już przedmiotom nadać nowego stylu. Najłatwiej zrobić to poprzez zmienienie kolorystyki. Drzwi tak samo jak każdy inny mebel można przearanżować na nowo. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać farby do różnych rodzajów drzwi.

Jakie są rodzaje wykończenia drzwi i czym się różnią

Zakup drzwi to nie jest łatwa sprawa. Każdy rodzaj ma swoje niepowtarzalne właściwości, które przemawiają na jego korzyść. Pokażemy Ci, jakie są różnice między nimi, wady i zalety.

Minimalizm i elegancja – drzwi z ukrytą ościeżnicą

Współczesny design odstępuje od przepychu i wykorzystywania każdej możliwej powierzchni. Staramy się grać przestrzenią, w szczególności powiększać ją optycznie. Przydatne jest to w małych mieszkaniach, gdzie zastawienie każdej płaszczyzny powoduje ciasnotę. Drzwi z ukrytą ościeżnicą to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Kupno drzwi wydaje się prostą prosta sprawą, ale tylko do momentu, w którym pojawiamy się w sklepie. Czym się różnią drzwi przylgowe od bezprzylgowych? W tym artykule odnajdziesz wyjaśnienie podstawowych definicji, które musisz znać podczas projektowania swojego domu lub mieszkania. 

Białe drzwi – dlaczego to dobry wybór?

Od tysięcy lat kolor biały zajmuje ważne miejsce w kulturze. Zazwyczaj stanowi symbol wszystkich dobrych rzeczy w życiu człowieka. To ten kolor jest zarezerwowany na najważniejsze chwile w życiu i świętowanie. Co w nim jednak jest takiego, że tak często jest wykorzystywany w wystroju wnętrz?

Drzwi przesuwne – co warto wiedzieć?

Remontujesz dom i zastanawiasz się nad wyborem drzwi? Drzwi przesuwne to coraz częściej wykorzystywany mechanizm w polskich domach, dlatego jest to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje drzwi przesuwnych oraz jakie są ich wady i zalety.

Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami

W ostatnim czasie można zauważyć, że na popularności wzbierają drzwi wewnętrzne z przeszkleniem. Wszystko dzięki temu, że nowoczesna technologia pozwala na łatwiejsze wytwarzanie ich, co przekłada się na niższą cenę. Poza tym drzwi z przeszkleniem mają wiele zalet. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak takie drzwi wpłyną na charakter Twoich wnętrz i jakie mają walory, to trafiłeś idealnie.

Progi do drzwi zewnętrznych

W dzisiejszym budownictwie kładzie się duży nacisk na ekologię. Przyjazne środowisku materiały budowane, alternatywne źródła energii, ergonomiczny rozkład pomieszczeń. Najistotniejszą rzeczą przy ekologicznym budynku jest izolacja termiczna. Jeżeli jest dobrze wykonana, to ucieka mniej ciepła i mniej energii trzeba zużyć, aby utrzymać właściwą temperaturę. Takie domy, nazywane także pasywnymi potrafią doprowadzić do tego, że dom nie wymaga prawie w ogóle korzystania z kaloryferów lub innych form grzania. Jest niemal ogrzewany wyłącznie poprzez temperaturę, jaką emitują ciała mieszkańców i urządzenia codziennego użytku.

Przeszklone drzwi zewnętrzne – dobry wybór?

Szklane drzwi zewnętrzne to coraz popularniejszy wybór wśród konsumentów. Głównym czynnikiem są ich walory estetyczne. W tym artykule dowiesz się, z czego są wykonane, jakie są największe obawy osób, które chcą kupić szklane drzwi, oraz jak dopasować je do stylu budynku.

Zamki antywłamaniowe – jak wybrać właściwy?

Zamek do drzwi to niezbędny element każdych drzwi. To od niego w największej mierze zależy Twoje bezpieczeństwo w domu. Dlatego dobranie odpowiedniego zamka jest bardzo ważne, żebyś mógł bez zmartwienia pozostawiać puste mieszkanie lub sam czuć się w nim komfortowo.

Drzwi zewnętrzne – drewno sosnowe czy dębowe?

Podejmując się zadania zakupu drzwi wejściowych staje się przed podstawowym dylematem: jaki surowiec wybrać? Klasyczną sosnę czy wytrzymały dąb? W internecie można znaleźć wiele opinii, sprzecznych ze sobą rad i wypowiedzi powielających różne utarte przekonania. Jak jest naprawdę? Jako specjaliści od drzwi wskażemy Wam zalety i wady obu tych rozwiązań, lecz ostateczny wybór będzie należeć do Was. 

Montaż drzwi – z czym to jeść?

Od czego należy zacząć przygotowania do montażu drzwi? Jakie elementy potrzebne są do jego wykonania? Czy osoba niedoświadczona poradzi sobie z własnoręcznym montażem?

Wszystko co warto wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych

Czym tak właściwie charakteryzują się drzwi antywłamaniowe?

Warto wiedzieć co odróżnia je od zwykłych drzwi wejściowych. Antywłamaniowymi nazywamy drzwi konstrukcyjnie wzmocnione, najczęściej zrobione ze stali lub obite z dwóch stron stalową blachą, której grubość powinna wynosić nie mniej niż 2mm. Dodatkowo zaopatrzone są w specjalne bolce, które mają posłużyć jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami. W przeciwieństwie do zwykłych drzwi wejściowych drzwi antywłamaniowe są zwykle wyposażone w atestowane zamki, niektóre posiadają także specjalną sygnalizację blokady lub próby nieuprawnionego otworzenia. Tutaj jednak pojawia się bardzo ważna kwestia, którą należy poruszyć – drzwi drzwiom nierówne. To znaczy, że niektóre drzwi mogą być antywłamaniowe, ale tylko i wyłącznie z nazwy.

Oryginalne rozwiązania: Drzwi do własnego malowania lub pomalowane farbą tablicową

Pomysłowo zaprojektowana aranżacja wnętrza wymaga równie kreatywnych rozwiązań w dziedzinie drzwi i ich wykończenia. Wraz z rozwojem technologi i próbą łączenia estetyki z praktycznym zastosowaniem metody produkcji drzwi są przez producentów dynamicznie rozwijane, tak aby sprostać każdemu projektowi.

Wykończenie drzwi – fornir czy okleina?

Coraz częściej odchodzi się od wyboru drzwi z litego drewna. Jednych klientów odstrasza ich cena, innych zniechęcają krążące po internecie opinie dotyczące uciążliwości takich drzwi przy dłuższym użytkowaniu. Nic więc dziwnego, że oferta drzwi z płyt MDF oraz ich połączeń z drewnem klejonym staje się coraz bogatsza i skutecznie wypiera ofertę drzwi w pełni drewnianych. Jednakże, to że uciekamy przed właściwościami litego drewna, nie oznacza, że przestaliśmy doceniać jego piękno. Okleina i fornir jest więc próbą znalezienia w drzwiach kompromisu między estetyką, a trwałością i praktycznym podejściem. Co jednak różni je między sobą?

Nowoczesny minimalizm czy rustykalne zdobienia – jakie drzwi do Twojego wnętrza?

Gdy mówimy o stylu rustykalnym, to wśród pierwszych skojarzeń mamy naturalne drewno, boazerię, zdobione szafki i odkryte cegły na ścianach. Natomiast minimalizm przywołuje na myśl stal i szkło, biel, prostotę. Podczas gdy rustykalizm często operuje klimatycznym półmrokiem stworzonym przez zamknięte drewniane okiennice, to minimalistyczne wnętrza przepełnia światło wpadające przez ogromne przeszklenia. Jakie drzwi będą najlepsze do tych dwóch nurtów?

Wyjątkowe projekty drzwi na świecie – na co pozwala nam dzisiejsza technologia.

Pojęcie drzwi jest z nami od wieków, używamy go tak często, że mówiąc o nich instynktownie wiemy jak mogą wyglądać. Ciekawostką jest, że najstarsze udokumentowane istnienie drzwi możemy dojrzeć na malowidłach w egipskich grobowcach. Wtedy były to pojedyncze lub podwójne kawałki drewna, które dzięki suchemu klimatowi zapewniającemu im stały kształt nie potrzebowały framugi. Wierzono również, że drzwi są dosłownym przejściem do krainy zaświatów. Do dziś w kulturze japońskiej tzw. bramy torii znajdujące się przy wejściach do świątyń, symbolicznie oddzielają strefy sacrum i profanum.

Zamki, klamki, zawiasy i uchwyty, czyli wybór akcesoriów do drzwi.

Po urządzeniu swojego wymarzonego mieszkania oraz wybraniu odpowiednich drzwi do montażu musimy zdecydować jakie akcesoria na nich umieścimy. Co określamy jako akcesoria do drzwi? Mogą to być m.in.: zamki, uchwyty, klamki, zawiasy lub szyldy. Wybór mamy bardzo duży - warto też zwrócić uwagę, że niektóre elementy będą pasować tylko do konkretnych rodzajów drzwi.

Rodzaje systemów drzwi przesuwnych

W małych pomieszczeniach tak niepozorny element wyposażenia wnętrza, jakim są drzwi potrafi bardzo utrudnić aranżację oraz ustawienie mebli. W miejscach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy przestrzeni warto spróbować wykorzystać wszelkie rozwiązania, które umożliwią zaoszczędzić odrobinę miejsca. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie systemu drzwi przesuwnych, które polecamy nie tylko do ciasnych pokoi.

Proces produkcji drzwi - jak i z czego powstają

Drzwi to prawdziwa wizytówka naszego mieszkania. Mogą zachęcać gości do wejścia lub wręcz przeciwnie – odstraszać ich. To w jaki sposób chcemy wpłynąć nimi na otoczenie zależy tylko i wyłącznie od nas. Istnieje jednak powszechne przekonanie, że drzwi drewniane o wiele bardziej zachęcają do wejścia niż drzwi antywłamaniowe, lub drzwi pokryte stalową lub aluminiową blachą. Chodzi nie tylko o same walory estetyczne, ale także o tradycyjny obraz wiejskiego domku, który przychodzi nam do głowy kiedy myślimy o drzwiach z drewna

Interdecor