Drzwi do pomieszczeń glamour

Styl glamour podbija polskie mieszkania. Ten typ wystroju zawdzięcza swoją popularność stonowanej elegancji i doborze kolorów, które przynoszą spokój i ukojenie. Planując aranżację w tym stylu trzeba pamiętać, że trzeba dopilnować harmonii wszystkich elementów mieszkania. Drzwi odgrywają tutaj duże znaczenie. To one są zaproszeniem do Twojego świata, zapowiedzią tego, czego można spodziewać się w środku. Zazwyczaj są także w zasięgu wzroku. Dlatego, aby nie zburzyć symbiozy wnętrza należy starannie je dobrać.

Jeżeli chcesz zobaczyć nasze propozycje, zapraszamy do naszego salonu. Sprawdź, jak dojechać do nas z Ząbek – Drzwi Ząbki.

 

Kolorystyka wnętrza

Styl glamour odznacza się wieloma ozdobami. Dlatego, aby nie wprowadzić zbyt dużego harmidru należy zachować stonowane kolory. Najczęściej wybieranymi są: róż, fiolet, butelkowa zieleń, bordo, turkus. W jaskrawej palecie barw ściany powinny być matowe. Wynika to z tego, że meble i ozdoby w dużej mierze są wykonane na wysoki połysk. Ściany mają stanowić jedynie kojące i spokojne tło dla aranżacji.

 

Ściany i meble

Przy omawianiu wnętrz skupmy się na sypialni. Łóżko jest jej najważniejszym elementem, dlatego od niego zaczniemy. Rama powinna przyjąć neutralny kolor, z kolei narzuta, która jest jego nieodzownym komponentem, może przyjąć ciemniejszą barwę. Jeżeli jednak rama łóżka jest w stosunkowo ciemnych kolorach, narzuta może być jasna i błyszcząca, co stworzy przyjemny dla oka kontrast. Wystrój łóżka często jest także rozbudowywany o pikowane zagłówki i dużą ilość poduszek, które są estetycznie ułożone na łóżku.

W stylu glamour ważne jest odpowiednie oświetlenie, to ono ożywia wnętrze i nadaje mu niezbędnego połysku. Dlatego warto zadbać o obszerne okna. Jeżeli nie możesz tego zapewnić, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zawieszenie nad łóżkiem dużego lustra. Nie tylko optycznie powiększy pomieszczenie, ale także je rozświetli.

Meble powinny mieć kolor z palety barw, która została wymieniona wcześniej, ale mogą też być białe. Należy dopilnować, ale były wszystkie w tym samym kolorze, aby sprawiały wrażenie jedności. Nie należy się bać wysokiego połysku, ponieważ znamionuje on elegancję.

 

Ozdoby

Przed wyborem dekoracji, musisz zastanowić się nad tym, jaki będzie ich motyw przewodni. W stylu glamour zazwyczaj stawia się na materiał, który będzie główną dominantą. Musi on nawiązywać do bogatych wnętrz, więc najlepiej sprawdzą się złoto, srebro albo marmur. Wybierając ozdoby nie powinno się wybierać tańszych zamienników, ponieważ ich niższa jakość jest widoczna na pierwszy rzut oka i psuje to cały zamysł i starania, jakie się włożyło w przygotowania.

 

Drzwi glamour

Teraz, kiedy mamy pełen obraz wnętrza, trzeba skupić się na tym, co nam otwiera nasz świat. Jak dobrać drzwi w stylu glamour. Zacznijmy od koloru. Nie powinien on odstawać od reszty pomieszczenia. Bardzo ciekawym pomysłem jest umieszczenie skrzydła drzwi w tym samym kolorze, co ściany. To rozwiązanie sprawi, że nie będą się rzucać w oczy i skomponują się z otoczeniem. Drugim dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie drzwi w tej samej barwie co meble. To nawiązanie także nada harmonii wnętrzu.

Drzwi w stylu glamour nie powinny być przekombinowane, ale nie powinny też nie mieć żadnych ozdób. Jeżeli wybieramy proste drzwi bez żadnych charakterystycznych cech, to warto zamontować do nich ozdobną klamkę, która będzie komponowała się z ozdobami. Odpowiednim rozwiązaniem jest także zamontowanie skrzydeł drzwiowych ze szprosami bez okien. Można też wybrać drobne przeszklenia pod warunkiem, że będą odznaczały się elegancją.

 

Jesteś zainteresowany drzwiami w stylu glamour? Odwiedź nasz salon przy ulicy Modlińskiej 240b. Zobacz, jak dojechać do nas z Legionowa – Drzwi Legionowo.

Interdecor