Drzwi harmonijkowe

Wykańczasz lub remontujesz dom i szukasz idealnych drzwi? Każde pomieszczenie praktycznie wymaga innego rodzaju drzwi. Nie ułatwia tego też ich ilość. Przesuwne, klasyczne, dwuskrzydłowe, jednoskrzydłowe, przylgowe, bezprzylgowe, harmonijkowe… Można od tego dostać zawrotu głowy. Przeglądając naszego bloga znajdziesz najlepsze rozwiązania dla każdego z tych rodzajów. W tym wpisie skupimy się wyłącznie na drzwiach harmonijkowych. Na ich zaletach, wadach, przeznaczeniu i konstrukcji.

 

Chcesz zobaczyć naszą ofertę na żywo? Przyjedź do nas do salonu przy ul. Modlińskiej 240b. Klikając tutaj dowiesz, się, jak dojechać do nas z Ząbek – Drzwi Ząbki.

 

Drzwi harmonijkowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się w harmonijkę. Jest to kilka pionowych desek złączonych ze sobą specjalnym systemem zawiasów, które obracają je tak, że uzyskujemy oczekiwany efekt.

Co nam to daje? Przede wszystkim przestrzeń. Drzwi przesuwne, aby mogły działać, potrzebują równie dużej szerokości co przejście na ścianie, aby mieć, gdzie się przesunąć. Wyjątkiem są drzwi przesuwne wpuszczone w ścianę. W takim wypadku chowają się w ścianie i nie zajmują przestrzeni na jej zewnętrznej stronie. Takie rozwiązanie trzeba jednak przemyśleć jeszcze przed postawieniem ścian, aby było możliwe do zrealizowania. Drzwi klasyczne muszą z kolei mieć, gdzie się otworzyć. Przy wąskich pomieszczeniach i małych przestrzeniach jest to problematyczne.

Drzwi harmonijkowe zajmują dokładnie tyle miejsca, ile ościeżnica, nie potrzebują dodatkowej przestrzeni. To jest ich wielka zaleta. Dlatego świetnie się sprawdzają małych pomieszczeniach.

 

Niewątpliwą wadą drzwi harmonijkowych jest ich dźwiękoszczelność. Konstrukcja z pojedynczych pionowych desek i system zawiasów sprawia, że powstaje w nich wiele szczelin. Nie są one może duże, ale dla dźwięki wystarczające. Dlatego nie sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak sypialnia, czy gabinet, gdzie bez wątpienia potrzebna jest cisza.

 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się więc najlepiej drzwi harmonijkowe? Małych i wąskich. Garderoba jest idealnym przykładem. Estetycznie oddzielają to pomieszczenie i umożliwiają wykorzystanie przylegających ścian. Nadadzą się także do składziku na miotły.

Na rynku znajdziesz wiele drzwi harmonijkowych w różnych stylach, więc z pewnością dasz radę dopasować je do wystroju swoich wnętrz.

 

Przyjedź do naszego salonu przy ul. Modlińskiej 240b i zobacz naszą ofertę drzwi. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak dojechać do nas z Legionowa – Drzwi Legionowo.

Interdecor