Drzwi płycinowe a płytowe

Szukając drzwi możesz natrafić na drzwi płytowe i płycinowe. Czasem różnice nie są zrozumiałe i widoczne na pierwszy rzut oka. Dlatego w tym artykule dowiesz się o nich więcej, aby wybór był łatwiejszy. Oba rodzaje drzwi możesz znaleźć w naszym sklepie. Zobacz, jak do nas dojechać z Legionowa, klikając tutaj – Drzwi Legionowo.

Drzwi zewnętrzne płycinowe posiadają także inne nazwy: ramiakowe lub ramowe. Nazwa pochodzi stąd, że ich konstrukcja opiera się na ramiakach. Są to dwa poziome i dwa pionowe elementy, które tworzą ramę. Są to elementy drewniane, które stanowią podstawę drzwi. Stąd pochodzi nazwa ramiakowe i ramowe. Skąd więc nazwa płycinowe? Wypełnienie nazwy stanowi płycina. Może być wykonana z różnych materiałów. Czasem są to wióry, czasem panele albo szyby.

Drzwi płytowe mają trochę inną konstrukcję. Ramiaki są w nich ukryte pod płytą konstrukcyjną. Nie są więc widoczne. Powierzchnia drzwi jest jednolita i nie widać na niej różnicy poziomów.

Plusem drzwi płytowych jest to, że mogą występować w wersji przylgowej i bezprzylgowej, inaczej z ukryta ościeżnica.

Drzwi płytowe i płycinowe znajdziesz w naszym sklepie przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas z Legionowa, klikając tutaj -> Drzwi Legionowo.

Interdecor