Drzwi prawo czy lewostronne. Od czego to zależy?

Wymieniasz drzwi w swoim domu? Warto dopilnować, aby mieszkanie było komfortowe w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie. Sprawa, o której będzie poniższy wpis, dotyczy całkiem sporego elementu, który ma duży wpływ na wygodę życia. Prawo i lewostronność drzwi warunkuje wiele rzeczy w domu i jest zależna od wielu rzeczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o drzwiach na miejscu? Zapraszamy do naszego sklepu. Sprawdź, jak dojedziesz do nas z Ząbek, klikając tutaj – Drzwi Ząbki.

 

Jak rozpoznać drzwi przylgowe prawostronne od lewostronnych?

Aby rozpoznać, w którą stronę otwierają się drzwi trzeba wykonać bardzo łatwy test. Stań naprzeciwko drzwi tak, aby zawiasy były widoczne. W takim ustawieniu drzwi powinny otwierać się w Twoją stronę. Następnie musisz zobaczyć, po której stronie znajduje się klamka. Jeżeli klamka jest po Twojej lewej stronie, to oznacza to, że drzwi będą otwierały się na prawo. Jeżeli klamka znajduje się po prawej stronie, to drzwi będą otwierać się na lewo.

Istnieje jeszcze jeden sposób rozpoznania, na którą stronę będą otwierały się drzwi. Musisz znowu stanąć naprzeciw drzwi. I określić położenie zawiasów. Drzwi zawsze będą się otwierały w ich stronę. Kiedy znajdują się po prawej stronie skrzydła drzwi, to otworzą się na prawo, jeżeli po lewej stronie, to otworzą się na lewo.

 

Co w przypadku drzwi bezprzylgowych?

Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się tym, że ościeżnica jest ukryta w ścianie. W związku z tym nie widać zawiasów. Utrudnia to znacznie rozpoznanie, w którą stronę będą otwierać się drzwi. W takim przypadku należy to sprawdzić otwierając drzwi. Jeżeli otworzą się w naszą stronę, to można to rozpoznać tak samo jak w przypadku pierwszej metody przy drzwiach przylgowych.

 

Drzwi przesuwne

W tym przypadku sprawa jest prosta. Wystarczy stanąć tak, aby było widać prowadnicę i przesunąć skrzydło drzwi. Jeżeli przesuną się w prawo, to prawostronna, jeżeli w lewo to lewostronne.

 

Jakie znaczenie ma to dla użytkownika?

Ma to bardzo duże znaczenie. W zależności od tego, w którą stronę będzie otwierać się skrzydło drzwi, to tak można rozplanować ułożenie mebli. Od tego też zależy nasza wygoda. Osobie leworęcznej wygodniej będzie otwierać drzwi lewostronne.

 

Chcesz zobaczyć nasze drzwi na żywo i sprawdzić, które pasują do Ciebie najlepiej? Możesz to zrobić w naszym sklepie przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas z Legionowa, klikając tutaj – Drzwi Legionowo.

 

Interdecor