Drzwi przesuwne

Zastanawiasz się nad wyborem drzwi do swojego domu? Zwróć uwagę na drzwi przesuwne. Od dłuższego czasu zdobywają coraz większa popularność w domach Polaków. I nie bez powodu. Są wygodne, estetyczne i funkcjonalne.

Zobacz nasze drzwi przesuwne. Przyjedź do naszego salonu. Sprawdź, jak do nas dotrzeć, klikając tutaj: Drzwi Ząbki.

Drzwi przesuwne to rozwiązanie dla każdego. Świetnie się komponują w wielu aranżacjach. Ale po kolei. Zacznijmy od tego, jakie rodzaje drzwi przesuwnych istnieją.

1. Pierwszy z nich to drzwi naścienne. Co to oznacza? Mianowicie w tym przypadku szyna, po której przesuwa się skrzydło drzwi, umieszczona jest na ścianie. Jest widoczna. Przy takim rozwiązaniu trzeba zostawić na ścianie miejsce, na które będą najeżdżać drzwi. Ten obszar musi być więc pozbawiony szafek i obrazków.

2. Drugi rodzaj to drzwi chowane. Tutaj szyna jest ukryta wewnątrz ściany. Pozwala to na zaaranżowanie ściany i wykorzystanie jej funkcjonalnie. Daje więcej przestrzeni i zwiększa możliwości rozłożenia mebli w pomieszczeniu. Ich montaż jest możliwy przy budowie domu i trzeba to zaplanować z dużym wyprzedzeniem, ewentualnie przy bardzo generalnym remoncie ze stawianiem nowych ścian działowych.

W jakich mieszkaniach najczęściej stosuje się drzwi przesuwne? Do niedawna były uważane za takie, które są przeznaczone do małych mieszkań, gdzie jest ograniczone miejsce, zwłaszcza wąskich pomieszczeń. Wtedy drzwi przesuwane nie zagradzają korytarzy na przykład. Teraz jednak ze względu na ich estetyczny wygląd wykorzystuje się je nawet w domach z dużą przestrzenią. Ważne tylko, aby wybrać design, który będzie wpasowywał się w styl wystroju. Drzwi przesuwne są bardzo popularne, dlatego znajdziesz ich wiele modeli i z pewnością dopasujesz je do swoich wnętrz.

Ciekawym rozwiązaniem są drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Bardzo dobrze prezentują się w salonach. Warto w takim przypadku postawić też na przeszklenia, które doświetlą pomieszczenie i nadadzą elegancki wygląd.

Zaletą drzwi przesuwnych jest ich dyskretność, nie rzucają się za bardzo w oczy i nie zajmują dużo miejsca. Do wad można jednak zaliczyć słabą dźwiękoszczelność.

Przyjedź do naszego salonu drzwi przy ul. Modlińskiej 240b. Zobacz, jak do nas dotrzeć z Legionowa – Drzwi Legionowo.

Interdecor