Konstrukcja drzwi wewnętrznych

Wybierając drzwi wewnętrzne trzeba znaleźć takie, które będą pasowały do wystroju naszego domu. Określić czy mają być w stylu glamour, czy może rustykalnym albo boho. To jednak nie wszystko. Nim kupisz drzwi, sprawdź, w jaki sposób zostały skonstruowane. Od tego zależy komfort Twojego mieszkania.

Jeżeli chcesz zapoznać się z naszą ofertą sprawdź katalogi na naszej stronie internetowej lub odwiedź nasz salon. Sprawdź, jak do nas dojechać z Ząbek – Drzwi Ząbki.

 

Drzwi drewniane

W przypadku litych drzwi drewnianych sprawa jest prosta. Są to drewniany deski zbite ze sobą. Odznaczają się dużą wytrzymałością, izolacją akustyczną i termiczną. Jednak ich cena jest bardzo wysoka. Dlatego warto wybrać inny rodzaj drzwi, który również spełni Twoje potrzeby, a którego cena będzie znacznie mniejsza.

 

Drzwi płycinowe

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów drzwi są drzwi płycinowe, inaczej też nazywane ramowymi. Ta druga nazwa znacznie bardziej ułatwia zrozumienie, na czym polega ich konstrukcja. W tego rodzaju skrzydle drzwiowym tworzy się ramę z drewna klejonego, dzięki czemu drewno nie gnie się pod wpływem wilgoci.

Obicie samej ramy stanowiłoby jednak zbyt małą ochronę, ponieważ środek byłby pusty. Dlatego kolejną ważną rzeczą jest wypełnienie. Ma ono kluczową rolą. Przede wszystkim stabilizuje konstrukcja, a także od niego zależy izolacyjność drzwi i ich wytrzymałość.

 

Wypełnienia:

Płyta wiórowa

Jednym z częściej spotykanych, ale droższych rozwiązań, jest płyta wiórowa. Odznacza się dużą dźwiękoszczelnością i wytrzymałością. Często są stosowane jako drzwi antywłamaniowe lub przeciwpożarowe. To wypełnienie jednak sporo waży i konieczne jest zamontowanie do skrzydła drzwi dodatkowych zawiasów.

 

Płyta wiórowo-otworowa

Drzwi wypełnione płytą wiórowo-otworową są zalecane do sypialni i innych pomieszczeń, w których chcemy zachować ciszę i prywatność. To wypełnienie polega na tym, że włożona jest w ramę płyta wiórowa, ale są w niej umieszczone otwory wewnątrz (są niewidoczne dla użytkownika). Zapewnia to zadawalającą izolację akustyczną, a także nie odciąża skrzydło. Nie potrzeba więc montować dodatkowych zawiasów.

 

Plaster miodu

Wypełnienie nazywane plastrem miodu ma na celu przede wszystkim wzmocnienie konstrukcji. Termoizolacyjność i dźwiękoszczelność tego rodzaju skrzydeł jest dość mała. Największą zaletą jest niska cena, dlatego warto pomyśleć o tym rodzaju drzwi w przypadku pomieszczeń, które nie potrzebują ciszy. Dodatkową wadą jest to, że w przypadku pojawienia się wilgoci, bardzo szybko się niszczą.

Nazwa tego wypełnienia wskazuje na jego konstrukcję. Są to sześciokątne tektury, które swoim wyglądem przypominają pszczele plastry.

 

Odwiedź nasz salon przy ulicy Modlińskiej 240b i znajdź drzwi dla siebie. Sprawdź, jak dojechać do nas z Legionowa, klikając tutaj -> Drzwi Legionowo.

Interdecor