Plan montażu drzwi

Budowa domu albo generalny remont to szansa na zaaranżowanie domu tak, aby spełniał w 100% Twoje potrzeby. Jednym z najważniejszych elementów domu są drzwi i należy im poświęcić trochę uwagi. Musisz wiedzieć, gdzie je umiejscowić, kiedy montować oraz jaki rodzaj drzwi to będzie. To kilka bardzo ważnych zagadnień, o których musisz zacząć myśleć już w fazie projektowania rozłożenia pomieszczeń.

Jeżeli chcesz uzyskać poradę na miejscu zapraszamy do naszego sklepu. Kliknij tutaj i zobacz, jak dojechać do nas z Legionowa – Drzwi Legionowo.

 

Położenie drzwi

Projekt domu wymaga często od inwestora dużej wyobraźni. Musisz zobaczyć na małym rysunku, jak meble powinny być umieszczone w danym pokoju, czy przejście z jednego pokoju do drugiego jest wskazane oraz wygodne. Drzwi powinny być umieszczone tak, aby nie trzeba było zbyt dużo o nich myśleć przechodząc przez nie, powinny być wręcz niezauważalne. Aby tak było muszą być dobrze rozmieszczone, aby po otwarciu nie uderzały w żadną szafkę, nie blokowały drugich drzwi, nie wydłużały drogi.

Oprócz położenia ważne jest w którą stronę się otwierają: do środka czy na zewnątrz. Od tego zależy, czy dana część ściany może zostać zagospodarowana, czy nie.

Musisz też zwrócić uwagę na to, czy drzwi mają być prawo czy lewostronne. Prawostronne mają klamkę po lewej stronie skrzydła drzwiowego, a lewostronne po prawej, kiedy stoisz po ich zewnętrznej stronie. Ten wybór determinują dwie rzeczy. Pierwsza z nich to rozłożenie drzwi w przestrzeni mieszkania. Druga to prawo lub leworęczność użytkownika. Dla osoby leworęcznej wygodniejsze są drzwi mające klamkę po prawej stronie.

Po przemyśleniu tych kwestii należy przenieść to na projekt i dostosować go do swoich potrzeb.

 

Rodzaj drzwi

Po rozważaniach nad położeniem drzwi czas zdecydować się na to, jakiego rodzaju to mają być drzwi. W ostatnim czasie wybór drzwi do pokoi rozgrywa się pomiędzy drzwiami z ukrytą ościeżnicą i tymi z odkrytą, inaczej nazywane bezprzylgowymi i przylgowymi.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą charakteryzują się tym, że ich płaszczyzna zlewa się z ze ścianą. Dzięki temu otrzymuje się stylowy minimalizm i pozwala to na kreatywne rozwiązania aranżacji wnętrz, np. pokryć drzwi tą samą tapetą co przylegające ściany. Wtedy drzwi są ukryte i widać tylko delikatny ich obrys.

Ich montaż należy zacząć już na etapie stawiania ścian działowych. Ościeżnica musi być schowana, dlatego maskuje się ją tynkiem lub płytą gipsowo-kartonową.

W przypadku drzwi z odkrytą ościeżnicą montaż drzwi zostawia się na sam koniec, kiedy położone są już podłogi. Tutaj z łatwością możesz zamontować framugę podczas prac wykończeniowych.

 

Zobacz szeroką ofertę drzwi w naszym sklepie przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas z Łomianek, klikając tutaj – Drzwi Łomianki.

Interdecor