Rodzaje oklein na drzwi

To czym będą oklejone Twoje drzwi ma bardzo duże znaczenie. Od tego zależy ich wytrzymałość, łatwość renowacji i cena. Dlatego, nim wybierzesz, zobacz, jakie zalety i wady posiadają najpopularniejsze okleiny.

Sprawdź naszą ofertę w salonie. Zobacz, jak przyjechać do nas z Łomianek – Drzwi Łomianki.

 

Laminat

Laminat to jedna z najczęściej wybieranych oklein. Dlaczego? Bardzo dobrze odzwierciedlaja strukturę drewna. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, uzyskując taki sam efekt, jakby miało się drzwi drewniane. Wykazuje również dużą odporność na deszcz, śnieg i wilgoć. Więc nie trzeba się martwić o łatwe uszkodzenie.

Laminat bardzo łatwo się czyści. Nie ściera się kolor, nie zostają ślady. Docenią to z pewnością właściciele zwierząt.

Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli laminat na drzwiach ulegnie uszkodzeniu, to naprawa jest właściwie niemożliwa. Specjalne kredki do zamalowywania rys mogą być pomocne w przypadku małych urazów. W przypadku większych zadrapań konieczna jest wymiana drzwi. Renowacja lub zmiana wyglądu drzwi pokrytych laminatem jest bardzo trudna i efekty nie są zazwyczaj zadawalające.

 

Fornir

Fornir często jest nazywany naturalną okleiną. Dlatego najpierw wyjaśnijmy, czym jest fornir. To cienkie płaty naturalnego drewna, które nakłada się na drzwi. Następnie zamalowuje się to lakierem dla zakonserwowania. Choć wnętrze skrzydła drzwiowego nie jest litym drewnem, to przez to, że z zewnątrz jest cienka warstwa rzeczywistego drewna nie są do rozróżnienia. Dodatkowo drzwi takie są pozbawione wad drzwi drewnianych takich jak skrzypienie czy podatność na wilgoć.

Mimo wielu zalet mają one także swoje wady. Drzwi fornirowe są bardzo podatne na zarysowania. Niestety naprawienie tego samemu w domu jest bardzo trudne i zaleca się zawiezienie drzwi do specjalisty. Dodatkowo są znacznie droższe niż drzwi z laminatem.

 

Odwiedź nasz salon przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas z Legionowa, klikając tutaj – Drzwi Legionowo.

Interdecor