Trzy sposoby na odnowienie drzwi

Od czasu do czasu potrzeba odświeżyć swoje wnętrza. Zrobić remont, wymienić ozdoby, przemalować pokój. Nie wszystko jednak wymaga diametralnych zmian i nie wszystko trzeba wyrzucać. Drzwi są tego idealnym przykładem. W bardzo łatwy sposób można przywrócić im dawny blask lub nadać zupełnie nowego charakteru, który będzie pasował do Twojej nowej wizji wnętrza i Twojego charakteru.

Jeżeli jednak Twoje drzwi wymagają wymiany, to zapraszamy do naszego salonu. Kliknij tutaj i zobacz jak dojechać do nas z Łomianek – Drzwi Łomianki.

 

Malowanie drzwi

Pierwszy pomysł, jaki przychodzi do głowy, kiedy myślimy o restaurowaniu drzwi, to pomalowanie ich. Jest to jeden z najprostszych sposobów, jeżeli mamy do czynienia z drzwiami drewnianymi. W pierwszej kolejności należy ściągnąć okucia, żeby nie ominąć żadnego elementu. Drugim krokiem jest usunięcie farby za pomocą specjalnych środków. Teraz jest czas na pielęgnację drzwi. W tym celu należy je umyć, odtłuścić, osuszyć i zaimpregnować drewno. Po tych zabiegach można przejść do malowania.

Nim jednak się do tego zabierzemy trzeba zastanowić się nad wyborem koloru. Wszystko tutaj zależy od Twojego stylu. Stare drzwi zazwyczaj maluje się w różne odcienie brązów lub na biało. Jeżeli jednak chciałbyś je zrobić w bardziej awangardowym stylu, który będzie ekspresyjny i lepiej wyrażał Ciebie, możesz spróbować jasnych kolorów takich jak na przykład żółty albo różowy. Takie rozwiązanie da ciekawe połączenie old schoolu i nowoczesności. Pamiętaj, że takie drzwi wymagają bardzo dopasowanej aranżacji mieszkania, ponieważ wkomponowanie ich w otoczenie może nie być łatwe.

 

Tapeta

Coraz częściej można się spotkać z drzwiami pokrytymi tapetą. Zdarza się tak zwłaszcza w przypadku drzwi bezprzylgowych. Wtedy stanowią jedność ze ścianą i nie rzucają się w oczy. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku drzwi do garderoby lub schowka.

Można jednak też wyeksponować je za pomocą tapety. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku drzwi do pokoju dziecięcego. Możesz wykleić drzwi w komiksowe lub bajkowe wzory. Pamiętaj jednak, aby wybierać tapetę wysokiej jakości, która łatwo się nie drze i można ją zmywać. Dzięki temu może posłużyć nawet kilka lat.

 

Drzwi, które są tablicą

Ciekawym rozwiązaniem, które zdobywa na popularności jest korzystanie z farby tablicowej. Pozwala ona na pisanie po powierzchni kredą i łatwe zmywanie jej. Warto zwrócić uwagę na to, że taka farba nie występuje jedynie w kolorze czarnym, więc może bardzo dobrze komponować się z otoczeniem.

W pokoju dziecięcym takie drzwi będą stanowiły miejsce na zabawę (może też uniknie się dzięki temu pisania po ścianach i meblach ;) ). W kuchni mogą służyć natomiast do przekazywania informacji dla innych mieszkańców lub do przygotowywania listy zakupów.

 

Zobacz jak dojechać do naszego salonu przy ul Modlińskiej 240b z Ząbek, klikając tutaj – Drzwi Ząbki.

 

Interdecor