Wybierz próg do swojego domu

Budujesz dom, wymieniasz drzwi, chcesz uszczelnić swoje mieszkanie? W każdym z tych przypadków pamiętaj o odpowiednim dobraniu progu Ten niewielki element ma bardzo duże znaczenie w kwestii termoizolacji, dźwiękoszczelności i estetyki. Producenci proponują progi z w różnych kształtach i z różnych materiałów. Każdy z nich posiada inne zalety. W tym artykule podpowiemy Ci, co należy zrobić, aby wybrać najlepszy próg dla Ciebie.

 

Jeżeli chcesz zobaczyć naszą ofertę przyjedź do naszego salonu przy ulicy Modlińskiej 240b. Kliknij tutaj i dowiedz się jak do nas dojechać z Legionowa – Drzwi Legionowo.

 

Przede wszystkim zacznij od określenia swoich potrzeb. Jeżeli w tym domu mieszkają osoby, które mają problem z wysokim podnoszeniem nóg, czyli osoby starsze, dzieci, a nawet zwierzęta domowe, to lepiej postawić na niski próg, jeżeli nie ma konieczności wyboru niskiego progu, to zaleca się montowanie wyższych. Powodem jest lepsza izolacja. Im wyższy próg, tym mniej zimnego powietrza oraz zanieczyszczeń dostaje się do środka.

 

Kolejnym krokiem jest wybór umiejscowienia progu. Można go zamontować wewnątrz domu lub na zewnątrz. Kiedy próg znajduje się w środku możesz zdecydować się na tańsze i mniej wytrzymale materiały, ponieważ nie będzie wystawiany na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie trzeba więc się martwić, że szybko zniszczeje.

Jeżeli jednak ma się on znajdować na zewnątrz domu, to rozwiązania są następujące. Najczęściej zaleca się zamontowanie progu wykonanego z aluminium lub stali nierdzewnej. Dlaczego? Ponieważ długo zachowują swój oryginalny wygląd, nie rdzewieją, dobrze się prezentują przez długi czas i skutecznie chronią przed zimnem, deszczem i śniegiem. Oczywiście w grę wchodzą też najbardziej klasyczne progi – drewniane. Ich dużą zaletą jest wygląd, a także wytrzymałość. Trzeba jednak pamiętać, że aby taki próg zachował swoje walory, to należy regularnie dbać o jego konserwację. Często jednak posiadacze zapominają o tym, przez co szybko się zniekształca i psuje.

 

Próg jest bardzo newralgicznym elementem drzwi, dlatego wykonaj bardzo dokładne pomiary. Zmierz ościeżnicę wzdłuż, w szerz i w poprzek. W przypadku za wąskiego progu możesz mieć problem z zamontowaniem go i może to skutkować zmniejszonymi zdolnościami izolacji. W przypadku zbyt szerokiego możesz mieć problem z domknięciem drzwi.

 

Próg musi pasować do stylu domu. Nie w każdym stylu sprawdzi się na przykład próg drewniany. W nowoczesnym budownictwie bardzo często znacznie bardziej pasują progi metalowe, z kolei w starej zabudowie zamontowanie aluminiowego progu psułoby zupełnie kompozycję domu. Jeżeli posiadasz wiekowy budynek, znacznie lepiej postawić na progi drewniane.

 

Wybierając próg do drzwi zewnętrznych koniecznie odwiedź nasz salon. Sprawdź, jak dojechać do nas z Łomianek – Drzwi Łomianki.

Interdecor