Bądź gotowy na chłody – drzwi na zimę

Drzwi wejściowe do domu są bardzo ważne. To one zapewniają nam bezpieczeństwo. Sprawiają, że w domu możemy czuć się zamknięci od zewnętrznego świata, gdzie jest praca, korki i hałas. Lecz to nie jedyne ich funkcje. Drzwi zapewniają utrzymanie temperatury wewnątrz domu. Sprawiają, że chłód z zewnątrz nie dostaje się do środka. Aby jednak zapewnić odpowiedni komfort termiczny, trzeba jednak wybrać drzwi o odpowiednich parametrach i właściwie dopasowane do ościeżnicy.

 

Odwiedź nasz salon przy ulicy Modlińskiej 240b i zobacz naszą ofertę drzwi. Sprawdź, jak dojechać do nas z Marek, klikając tutaj -> Drzwi Marki.

 

O tym, że drzwi są niewłaściwe najczęściej dowiadujemy się, kiedy zaczynają się pierwsze chłodne, jesienne dni. To ostatni moment, aby coś z tym zrobić. Jak rozpoznać, że z drzwiami jest coś nie tak? Przede wszystkim skrapla się woda w okolicach ościeżnicy, a nawet powstaje pleśń. Często czuć podmuchy wiatru w bliskim sąsiedztwie drzwi. Te zjawiska informują o kilku rzeczach:

  1. Uszczelki są nieszczelne
  2. Drzwi są źle osadzone
  3. Próg jest niewłaściwie zamocowany

Powoduje to nie tylko oziębienie mieszkania i możliwość powstawania pleśni, ale także zwiększa rachunki za ogrzewanie. Konieczność zwiększenia energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury sprawia, że znacznie więcej zapłacisz. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź stan uszczelek. Jeżeli są sparciałe uszkodzone lub nierówno założone, ściągnij je i zamontuj nowe. Powinno to rozwiązać problem w większości przypadków. Kolejną rzeczą, jaką należy sprawdzić to regulacja drzwi. Szczeliny, przez które ucieka ciepło, mogą powstawać przez źle zamocowanie skrzydła drzwi. Ich nierówność nie musi być wcale od razu po montażu, może powstać w trakcie użytkowania. W takim wypadku należy je wyregulować. Jest to bardzo proste i możesz zrobić to sam. Wystarczy Ci śrubokręt.

Jeżeli problemem jest próg, to sprawa jest bardziej skomplikowana. W niektórych przypadkach konieczne jest nawet kucie.

Kolejną rzeczą jest wybór odpowiednich drzwi. Obecnie zakazane jest sprzedawanie skrzydeł drzwiowych o współczynniku U większym niż 1,7 W/m2K. Współczynnik „U” wyznacza to, jak dużo temperatury przepuszczają drzwi. Im wartość liczbowa jest wyższa, tym gorzej. Dlatego, jeżeli chcesz zapewnić komfort termiczny w domy szukaj drzwi, które są oznaczone jak najniższą wartością „U”.

 

Jeżeli chcesz zobaczyć nasze drzwi, odwiedź nasz salon przy ul. Modlińskiej 240b. Żeby zobaczyć, jak dojechać do nas z Legionowa, kliknij tutaj -> Drzwi Legionowo.

Interdecor