Białe drzwi – dlaczego to dobry wybór?

Od tysięcy lat kolor biały zajmuje ważne miejsce w kulturze. Zazwyczaj stanowi symbol wszystkich dobrych rzeczy w życiu człowieka. To ten kolor jest zarezerwowany na najważniejsze chwile w życiu i świętowanie. Co w nim jednak jest takiego, że tak często jest wykorzystywany w wystroju wnętrz?

Przede wszystkim to, co już zostało wspomniane. Jest to kolor, który jest traktowany jako specjalny, wyjątkowy. Tym samym jest odbierany jako wytworny, wykwintny. W domu chcemy odczuwać przyjemność z przebywania w nim. Mimo prywatności tego miejsca, musi ono się dobrze prezentować przed ludźmi, którzy je odwiedzą. Białe drzwi to zaproszenie do eleganckiego domu. To zapowiedź przyjemnych doświadczeń.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać białe drzwi jest to, jak ten kolor wpływa na samopoczucie. Pozwala na skoncentrowanie się lub relaks, ponieważ nie absorbuje uwagi. Dodatkowo jest to kolor, który kojarzy się z czystością i porządkiem. To z kolei jest niezbędnym elementem skutecznego odpoczynku. Wiele badań potwierdza, że nie potrafimy się relaksować w miejscu, gdzie nie ma porządku, ponieważ bałagan wpływa na wzrost stresu. Kolor biały dodaje też świeżości do wystroju. Należy jednak dbać o to, żeby drzwi nie były zabrudzone, ponieważ będzie to bardzo wyraźne na białym i wskazywały na niechlujstwo. Zaburzały także harmonię.

Właściwości fizyczne koloru białego nie pozostają bez znaczenia. Doskonale odbija on światło. Dzięki temu w pomieszczeniach jest jaśniej i otrzymujemy czyste, nie zniekształcone białe światło dzienne. Jest to szczególnie ważne w pokojach, które mają słaby dostęp do światła. Jasność tego koloru sprawia, że pomieszczenia wydają się być większe. Skrzydła drzwi tego koloru idealnie więc sprawdzą się w pokojach niewielkich, w których będą tylko subtelnym, nieprzytłaczającym elementem, który będzie powiększał optycznie pokój, a nie go przytłaczał.

Dodatkowym atutem koloru białego jest jego uniwersalność. Pasuje on do wszystkich innych kolorów, od czarnego poczynając, a na miętowym kończąc. Tym samym przy przemalowywaniu ścian lub wymianie mebli nie trzeba nic robić z drzwiami, ponieważ i tak będą pasować. Można je co najwyżej odświeżyć, aby ich biel wróciła do poprzedniej śnieżności. Jeżeli jednak będzie się chciało zmienić kolor drzwi, to nie trzeba kupować nowych, ponieważ każdy kolor bardzo dobrze pokrywa biały.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor