Drzwi akustyczne

Wybierając drzwi zewnętrzne skupiamy się przede wszystkim na wyglądzie, zabezpieczeniu przed włamaniami i izolacji termicznej. Nie są to jednak jedyne rzeczy, które powinny przykuwać naszą uwagę przy tym zakupie. Koniecznie sprawdź ich stopień dźwiękoszczelności. Ruchliwa droga, czy hałasy na klatce schodowej mogą zepsuć komfort przebywania we własnym domu.

Dźwięki, które przekraczają 40 dB potrafią przeszkadzać w skupieniu i uczeniu, a narażanie się na hałas powyżej 60 dB przez dłuższy czas naraża nawet na uszkodzenie słuchu. Wylicza się, że ruchliwa ulica może wytworzyć szum o natężeniu 65 dB. Dlatego bardzo ważne jest, aby dla zdrowia oraz komfortu swojego i swojej rodziny wyciszyć wnętrze domu.

W naszym salonie znajdziesz drzwi, które wyciszą Twoje mieszkanie. Zobacz, jak do nas dojechać z Legionowa, klikając tutaj – Drzwi Legionowo.

 

Drzwi akustyczne

Drzwi akustyczne przede wszystkim mają uszczelki ściśle przylegające do futryny. Powinny być też dobrze osadzone, aby nie powstawały szczeliny. To nieszczelność jest najczęstszym słabej izolacji dźwięku. Dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o to.

Drzwi dźwiękoszczelne są zrobione z gęstych materiałów. Często są też wypełnione pianką, aby wygłuszać dźwięki.

 

Jak rozpoznać drzwi akustyczne?

Aby dowiedzieć się, czy wybrane przez nas drzwi będą dobrze izolowały dźwięk należy spojrzeć na ich parametry. Często ulotka lub certyfikat dołączony do produktu nie podaje wszystkich potrzebnych informacji, dzięki którym można sprawdzić, czy dane drzwi spełnią nasze potrzeby. Potrzebujemy bowiem informacji, z czego są zrobione. Producenci oferują najczęściej drzwi z następujących materiałów: włókno szklane, wełna mineralna. aluminium, stal, PVC, drewno i drewnopochodne. Każdy z tych materiałów odznacza się inną akustycznością. Najskuteczniejsza jest wełna mineralna. Dlatego jeżeli mieszkasz w miejscu o dużym natężeniu hałasu, to drzwi wypełnione tym materiałem będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

 

Dodatkowa izolacja

Jeżeli poszukujesz większego wyciszenia, to można do drzwi zamocować piankę akustyczną lub gąbkę, które dodatkowo ograniczą przedostawanie się hałasów. To rozwiązanie jednak posiada swój minus. Często jest to mało estetyczne i trudno wkomponować je w aranżacje mieszkania. Czasem jednak praktyczność jest ważniejsza wyglądu, zwłaszcza kiedy w grę chodzi zdrowie domowników.

 

Zobacz nasze drzwi w salonie przy ulicy Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas z Marek, klikając tutaj – Drzwi Marki.

 

Interdecor