Drzwi do biura

W ostatnim czasie coraz częściej praca przenosi się do domu. Choć wskazuje się na wygodę tego rozwiązania, to nastręcza to także wiele problemów. Domowe biuro powinno być miejscem, w którym można się skoncentrować na wykonaniu zadania, przyjąć klienta i wyraźnie oddzielić strefę życia domowego od pracowniczego.

Dlatego ważną rolę odgrywają tu drzwi. Oddzielają strefę pracy od domowego harmidru. To w dużej mierze od nich zależy to, czy gabinet będzie spełniał swoją rolę. Jakie powinny więc być drzwi do domowego biura?

Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca się uwagę są drzwi. Powinny one być eleganckie, aby nadać profesjonalizmu Twojemu wizerunkowi. Należy je dobrać w ten sposób, aby klient nie miał wątpliwości, że przechodząc przez nie trafi do gabinetu, a nie omyłkowo do sypialni. Choć zupełne zaburzenie kompozycji mieszkania też nie byłoby dobrze widziane.

Mnogość rodzajów, materiałów i modeli drzwi z pewnością pozwoli na znalezienie odpowiednich. Ze względu na elegancję i nowoczesny charakter wybiera się często drzwi z dużą ilością przeszkleń. Dobrym wyborem są także drzwi drewniane. Dają one poczucie solidności. Interesujący design przedstawiają także drzwi ze sklejki i płyt wiórowych, których modeli jest coraz więcej.

Drzwi z przeszkleniami – wady i zalety
Wiele zależy od stylu pracy i Twojego sposobu na pracę. Przeszklone drzwi odznaczają się dużą elegancją i budują zaufanie, to jednak mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, jeżeli masz problemy z koncentrowaniem się. Przeszklone drzwi pokazują, co jest po ich drugiej stronie, więc dzieci zaglądające do środka, kiedy pracujesz, mogą przeszkadzać. Dodatkowo szklane drzwi nie są dobrymi izolatorami akustycznymi. Dźwięki życia domowego będą więc wyraźnie dostawały się do strefy pracy. Ważne jest też, aby strefa pracy nie przenikała do strefy życia, zwłaszcza kiedy pracuje się zdalnie. Grozi to poczuciem wiecznego przebywania w pracy i nie wpływa to najlepiej na samopoczucie. Choć jest kilka przeciwskazań dla szklanych drzwi, wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań i rodzaju pracy.

Drzwi zabudowane
Drzwi zabudowane mogą być wykonane z różnych materiałów. Intuicyjnie można powiedzieć, że najlepiej będą prezentowały się drzwi w 100% z drewna. Nie oznacza to jednak, że inne drzwi nie wchodzą w grę. Wiele modeli drzwi ze sklejki lub płyt wiórowych bardzo dobrze się prezentuje, a czasem także wybornie imitują prawdziwe drewno.

Ich atutem jest znacznie większa izolacja akustyczna niż w przypadku drzwi z przeszkleniami. Należy pamiętać, że dobre wyciszenie wymaga także odpowiedniego zamontowania i wypoziomowania. Drzwi zabudowane wyraźnie oddzielają, co bardzo ważne, strefę pracy od strefy życia domowego. Daje też poczucie intymności klientom i petentom. Stwarzają dobre warunki do negocjacji i rozmów.


Drzwi do biura lub gabinetu wymagają bardzo precyzyjnego wyboru. To one decydują o ciszy, prezencji i atmosferze pomieszczenia.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z Legionowa, Marek i Ząbek.

Interdecor