Drzwi do garderoby – jak je wybrać?

Wykańczanie wnętrz nie należy do łatwych rzeczy. Od tych decyzji zależy Twój komfort na najbliższe kilka lat. Dlatego wybór odpowiednich drzwi do garderoby jest bardzo ważny. Sprawdź, jakie są według nas najlepsze rozwiązania.

Wybór odpowiednich drzwi do garderoby zależy od kilku czynników. Po pierwsze od jej wielkości. Jeżeli uwielbiasz kolekcjonować ubrania i masz ich tyle, że obecnie wypadają Ci z szafy, to jeśli budujesz dom, to nie warto ograniczać przestrzeni tego pomieszczenia już na etapie projektowania. W takich przypadkach bardzo ciekawym rozwiązaniem są drzwi dwuskrzydłowe. Poczujesz się jak królowa otwierająca drzwi do swojego królestwa, żeby wybrać idealną kreację na każdy dzień. Jeśli natomiast nie masz tyle przestrzeni i nie masz możliwości powiększenia garderoby, to najlepszymi rozwiązaniami będą drzwi przesuwne lub składane.

Drzwi dwuskrzydłowe
Jak już zostało wspomniane, są przeznaczone raczej dużych pomieszczeń. Ich największą zaletą jest estetyczny wygląd. Będą się dobrze komponować w każdym wystroju. Dodają pomieszczeniu intrygującej tajemnicy. Dzięki temu wybór outfitu każdego dnia będzie odkrywaniem swojego samopoczucia. Drzwi dwuskrzydłowe są tworzone w wielu stylach. Znajdziesz zarówno klasyczne, białe drzwi, jak i nowoczesne z przeszkleniami – te z kolei wymagają jednak utrzymania porządku w garderobie, bo wszystko będzie widać. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie po wewnętrznej stronie drzwi luster. Dzięki temu zyskasz sporą powierzchnię, w której możesz się przejrzeć, nie tracąc miejsca na ubrania.

Drzwi przesuwne
Są dedykowane do mniejszych pomieszczeń. W szczególności takich, które są dość płytkie. W ten sposób nie tracisz dużo miejsca, tylko tyle, ile same zajmują. Warto zastosować i w tym przypadku rozwiązanie dwuskrzydłowe. Ustawienie ich na dwóch prowadnicach obok siebie pozwoli Ci na dowolne przesuwanie i uzyskanie bez najmniejszego problemu dostępu do każdego zakątka garderoby. Zamontowanie luster na tych drzwiach jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu możesz od razu sprawdzić, czy ubrania, które wybrałaś na ten dzień dobrze się komponują ze sobą.

Do ich największych zalet należy zaliczyć także to, że nadają nowoczesnego charakteru wnętrzu i są bardzo łatwe w montażu. Warto też zwrócić uwagę na system drzwi przesuwnych, czyli prowadnicę i z tym związane rzeczy. Na rynku są dostępne dwa rodzaje: stalowe i aluminiowe. Stalowe są znacznie tańszym rozwiązaniem. Dodatkowo odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością. Są jednak bardzo głośne. Garderoby są tworzone zazwyczaj przy sypialniach. Nie chcąc nikogo obudzić będzie trudno otwierać drzwi garderoby w takim przypadku. Dlatego znacznie bardziej zaleca się system aluminiowy. Jest znacznie cichszy i nie odbiega daleko od systemu stalowego pod kątem wytrzymałości.

Drzwi składane
To opcja dedykowana w szczególności dla tych, którzy mają wąską garderobę. Sprawdzą się nawet we wnękach węższych niż 90cm. Nie wymagają szerokich przestrzeni, jak w przypadku systemów przesuwnych, gdzie trzeba znaleźć miejsce na szyny. Jest to również estetyczne rozwiązanie i niecodzienne.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor