Drzwi dwuskrzydłowe- czy pasują do Twojego domu?

Drzwi dwuskrzydłowe są coraz chętniej wybierane przez klientów, którzy budują swoje domy lub przeprowadzają remont generalny. Dlaczego? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Drzwi dwuskrzydłowe
Ten rodzaj drzwi posiada dwa skrzydła, które otwierają się na zewnątrz. Odznaczają się większą powierzchnią niż klasyczne jednoskrzydłowe. Chociaż ich koncept wydaje się być staromodny, to współcześni projektanci często nadają im nowy, współczesny charakter, który świetnie wpasuje się w każdy rodzaj wystroju.

Nowoczesne drzwi dwuskrzydłowe
Ten rodzaj drzwi charakteryzuje się licznymi przeszkleniami, które doświetlają wnętrze. Oprócz tego często posiadają różne wzory. Dzięki temu każdy, możesz przyozdobić swój dom w cudowne dzieło sztuki, które będzie pierwszym, co zobaczy osoba odwiedzająca Cię. Takie rozwiązania świadczą o wyrafinowanym guście. Nie są jednak przepychem, który jest niemile widziany.
Dodatkową zaletą drzwi dwuskrzydłowych jest powiększenie wejścia. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie łatwiej wnieść meble do środka, czy wpuścić ludzi do środka bez przeciskania się w wąskim przejściu.

Klasyczne drzwi dwuskrzydłowe
Drzwi dwuskrzydłowe kojarzą się z pałacami rodem z bajek o księżniczkach. I takie drzwi nie tracą na popularności. Jest to ponadczasowy klasyk, jeśli chodzi o design. Zazwyczaj są to białe i zabudowane drzwi ze zdobnymi wycięciami. Dodaje to cudownego klasycyzmu domowi. Dostępne w tym stylu drzwi mają zróżnicowaną ornamentykę: od minimalizmu po barokowy przepych. Do najczęściej wybieranych należą jednak minimalistyczne rozwiązania.

Drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne
Drzwi dwuskrzydłowe sprawdzą się także wewnątrz domu. Pomieszczenia, które nie są częścią prywatną mieszkańca mogą być wyposażone w ten rodzaj drzwi. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne odseparowanie dwóch pokoi bez utraty przestrzenności. W przypadku sąsiadującej ze sobą kuchni i salonu możemy otrzymać duże pomieszczenie, które stanowi jedność, a dzięki otwartym dwuskrzydłowym drzwiom nie oddzielają się wyraźnie. Równocześnie, jeżeli chcemy odseparować od siebie te dwa pomieszczenia, żeby zapachy z kuchni na przykład nie docierały do salonu, wystarczy zamknąć drzwi. Sprawdzą się także przy garderobach, jadalniach, bawialni i wiatrołapach.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor