Drzwi na wymiar – jak się do tego przygotować

Nierzadko otwory na drzwi w naszych domach nie pasują do standardowych drzwi, oferowanych przez producentów. W naszym salonie możemy jednak dla Ciebie dopasować drzwi, które Ci się podobają do Twoich potrzeb. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę kupując drzwi na wymiar.

Po co drzwi na wymiar?

Nie zawsze jest to naszym wyborem. Kupując dom z rynku wtórnego może się zdarzyć, że otwory na drzwi nie posiadają standardowych wymiarów. Lepiej jednak, kiedy są one za duże niż za małe. Jeżeli są to drzwi zewnętrzne, konieczne będzie ich poszerzenie. Obecne przepisy określają, że minimalna szerokość drzwi wejściowych musi wynosić 90cm, a wysokość 200cm. Jest dyktowane między innymi względami bezpieczeństwa. W razie interwencji służb, muszą mieć one zapewnione swobodne przejście do mieszkania. 

Większe drzwi są niezbędne, kiedy dom zamieszkują osoby z niepełnosprawnościami, które utrudniają im poruszanie się. Jest to także po prostu wygodniejsze, pod warunkiem, że metraż na to pozwala. Większe drzwi dodają także elegancji do wystroju.

Drzwi zewnętrzne
Przy zamawianiu drzwi musisz już wiedzieć, w którą stronę będą się otwierać drzwi: do wewnątrz, czy na zewnątrz. Od tego zależy, jak będą zaprojektowane drzwi. W mieszkaniach powinny się otwierać do wewnątrz, natomiast w domu jednorodzinny możesz zdecydować się już na drzwi otwierane na zewnątrz.
Następnie musisz określić, jaki mają one wymiar. Najlepiej zmierzyć go w kilku miejscach bez futryny, żeby mieć pewność, że otwory nie są krzywe. Potrzebujesz natomiast wymiarów szerokości, długości i głębokości otworu drzwiowego. Planując wymiar drzwi, pamiętaj, że ościeżnica zmniejszy otwór, w niektórych przypadkach nawet o 10 cm.

Drzwi wewnętrzne
Drzwi zazwyczaj mają 80cm szerokości. Można jednak znaleźć modele, które mają 110cm. Nim zdecydujesz się na zamawianie drzwi na wymiar, sprawdź, czy przypadkiem nie ma już gotowych modeli pod Twoje otwory drzwiowe.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor