Drzwi PCV – czy to dobry wybór?

W ostatnich latach drzwi z PCV zaczęły prowadzić w rankingu najchętniej kupowanych drzwi. Zawdzięcza to swojej uniwersalności i szeregowi zalet, które dostarcza właścicielowi. Chcesz dowiedzieć się W ostatnich latach drzwi z PCV zaczęły prowadzić w rankingu najchętniej kupowanych drzwi. Zawdzięcza to swojej uniwersalności i szeregowi zalet, które dostarcza właścicielowi. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

Drzwi drewniane, metalowe albo aluminiowe coraz częściej idą w odstawkę, kiedy do wyboru są drzwi PCV. Rozwinięcie tego tajemniczego skrótu to Poli Vinyl Chloride (polichlorek winylu). Jest to syntetyczny polimer, który wykorzystuje się do produkcji tworzyw sztucznych. Dodatkowo jest to tworzywo termoplastyczne. Co to oznacza? Może być wielokrotnie podgrzewane lub zamrażane w celu zmiany jego kształtu. Jest to więc materiał, który z łatwością podlega recyklingowi. Dodatkowo jest wytrzymały, elastyczny, nie ulega korozji, jest trwały, odporny na wodę i różne inne związki chemiczne oraz temperaturę. PCV jest bardzo plastyczne, więc z łatwością można nadać mu dowolny kształt, a także może przybrać wiele barw, aby w zupełności przystosować się do Twoich potrzeb.Dlaczego warto wybrać drzwi PCV

Przede wszystkim dlatego, że posiadają cechy materiału, z którego są wykonane. Nie zniszczy ich wiec deszcz, grad albo wysoka lub bardzo niska temperatura, ani drobne uderzenia. Można też przystosować ich wygląd dokładnie do Twojego stylu i wizji mieszkania. A jeśli marzą Ci się drzwi drewniane, ale przekraczają Twój budżet, to nic straconego. Drzwi PCV potrafią nie do poznania imitować drzwi drewniane. Dużą zaletą tego rodzaju drzwi jest ich cena. Materiał PCV nie jest drogi, więc plasują się cenowo zazwyczaj poniżej drzwi aluminiowych, czy drewnianych.

Dodatkowo dużą zaletą jest ich odporność na ogień. Po pierwsze PCV jest materiałem, który nie zapala się łatwo i nie rozprzestrzenia znacznie ognia, a raczej go stopuje.

Gdzie pasują drzwi PCV

Można w zasadzie powiedzieć, że wszędzie. Możliwość przyjęcia każdego wyglądu, wytrzymałość materiału i inne jego cechy sprawiają, że sprawdzą się zarówno jako drzwi wewnętrze i zewnętrzne w domu, ale także jako drzwi w miejscach publicznych. Dlatego bardzo często można je spotkać w szpitalach, urzędach, sklepach i wielu, wielu pomieszczeniach.Wady drzwi PCV

Aby skutecznie chronić przed ucieczką ciepła z domu i hałasami z zewnątrz trzeba bardzo szczegółowo je uszczelnić i ocieplić. Przy montażu drzwi PCV zadbaj o to, aby były poprawnie zawieszone i żeby nie było zbędnych szczelin. Dowiedz się, czy drzwi są ocieplone pianką poliuretanową. Na koniec zadbaj o to, aby uszczelki były nowe, ponieważ przestrzale uszczelki bardzo obniżają swoje zdolności izolacyjne.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor