Drzwi w stylu skandynawskim

Po wybudowaniu domu lub kupieniu mieszkania pozostaje najprzyjemniejsza część – urządzenie go. Potrafi to jednak niejednej osobie spędzić sen z powiek. Stylów, według których można zaaranżować wnętrza, jest tak dużo, że trudno się zdecydować. Do wyboru mamy glamour, rustykalny, nowoczesny, klasyczny, industrialny, wiele innych i – skandynawski. To właśnie styl skandynawski będzie przedmiotem dzisiejszych rozważań. Pokażemy, jak zaaranżować takie wnętrza i jak dobrać do nich drzwi.

 

Jeżeli chcesz zobaczyć drzwi z naszej oferty, zapraszamy do naszego salonu przy ul Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas z Marek – Drzwi Marki.

 

To, co ceni się dzisiaj najbardziej w wystroju wnętrz, to spójność. Obecnie odchodzi się od eklektyzmu, ponieważ bardzo trudno zachować w nim przemyślaną harmonię i ostatecznie te wnętrza nie są atrakcyjne. Wszystko idzie w kierunku minimalizmu i  prostoty. Styl skandynawski jest niemalże uosobieniem tego prądu. Definiuje go szwedzkie słowo „lagom”. Co ono oznacza? Umiar; w sam raz; akurat tyle, ile trzeba. Nie ma więc co spodziewać się po tym stylu imponujących zdobień, intensywnych kolorów, wybijających się akcentów.

Styl skandynawski łączy w sobie użyteczność i estetykę. To prąd, który jest bliski naturze, dlatego główne kolory, jakie znajdziemy w takim miejscu to odcienie bieli, szarości, beży oraz ziemiste barwy. Meble powinny być proste i nie odbiegać od siebie znacznie wyglądem. Ważne są naturalne akcenty z drewna, pokazujące surowość i umiarkowaną ingerencję człowieka.

Jak więc dobrać drzwi do takiego wnętrza?

Przede wszystkim postaw na naturalność. Świetnym rozwiązaniem będą proste, drewniane drzwi. Oddają dokładnie to, o co chodzi w lagom. Jest to jednak droższe rozwiązanie.

Warto przemyśleć okleiny, które imitują naturalne wzornictwo. Drzwi fornirowane milimetrową deseczką oddadzą dokładnie to, czego oczekujesz, przy znacznie niższych kosztach. Wyczuwalne pod palcami słoje drzewa i wyraźnie widoczne gołym okiem nadają pożądanego charakteru. Sprawdź także laminaty, które również bardzo dobrze imitują drewno. Znajdziesz je w wielu odsłonach w naszym sklepie.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze drzwi do stylu skandynawskiego jest kolor. Najczęściej wybór pada na naturalny odcień drewna lub biel. Drzwi nie powinny być w tym samym kolorze co ściany. Dlatego, jeśli ściany są w tej barwie, a nie chcesz drewnianego brązu, wypróbuj jasne szarości.

 

Zapraszamy do naszego salonu przy ul. Modlińskiej 240b po drzwi w stylu skandynawskim. Sprawdź, jak dojechać do nas z Legionowa – Drzwi Legionowo.

Interdecor