Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami

W ostatnim czasie można zauważyć, że na popularności wzbierają drzwi wewnętrzne z przeszkleniem. Wszystko dzięki temu, że nowoczesna technologia pozwala na łatwiejsze wytwarzanie ich, co przekłada się na niższą cenę. Poza tym drzwi z przeszkleniem mają wiele zalet. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak takie drzwi wpłyną na charakter Twoich wnętrz i jakie mają walory, to trafiłeś idealnie.

Przestrzeń

Bardzo często bywa tak, że mieszkania nie są zbyt duże. Szafy oraz nie najlepsze doświetlenie pomieszczenia sprawia wrażenie, że jest ono jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Ciężkie drzwi, które szczelnie zamykają pokój, wpływają deprymująco na osoby, które zamieszkują takie wnętrza. Drzwi z przeszkleniami są rozwiązaniem na takie problemy. Po pierwsze otwierają przestrzeń. Prześwit na inne pokoju daje wrażenie poszerzenia optycznego pomieszczenia. Dzięki temu nie jest ono tak klaustrofobiczne. Jest to także nowe źródło światła. To sprawia, że pokój nabiera ciepła i pozbywa się ponurej ciasnoty.

Można mieć oczywiście poczucie utraty prywatności, kiedy jest to pokój osobisty, gabinet lub sypialnia. Wtedy czyste szkło faktycznie nie jest wskazane. Rozwiązaniem tego problemu jest szyba mleczna. Rozmazuje ona otoczenie tak, że praktycznie nie widać, co dzieje się w środku. Osoba przebywająca wewnątrz pomieszczenia ma jednak trochę lepszy ogląd na to, co dzieje się po drugie stronie. Oczywiście szyba taka bardzo dobrze przepuszcza światło.
Czy drzwi z przeszkleniem nadają się tylko do małych przestrzeni? Absolutnie nie. Świetnie się spiszą także w dużych pomieszczeniach, nawet takich, które mają dużo okien i dobre nasłonecznienie. Po pierwsze przestrzeni nigdy dość. Po drugie w takim pokoju bardzo dobrze będą komponowały się z otoczeniem.

Przeszklenie jako ozdoba

Oprócz wymienionych powyżej zalet drzwi z przeszkleniami posiada także duże walory estetyczne. Przeglądając katalogi z drzwiami lub będąc w sklepie zauważysz, że kombinacji na umieszczenie szyby jest naprawdę dużo. Wąskie, proste linie z drobnymi oszkleniami nadadzą drzwiom dynamizmu. Bardzo dobrze będą się komponowały z nowoczesnymi wnętrzami. Czyste przeszklenia lub szyby ornamentowe, które ograniczają przezierność, umieszczone jako kilka osobnych szyb w dwóch pionowych rzędach wpasują się idealnie w klasyczny styl.

Drzwi z lustrem

Drzwi to duża powierzchnia, którą warto wykorzystać. Ich rozmiar pozwala na wmontowanie w nie dużego lustra, w którym dokładnie się przejrzysz od stóp do głów. To rozwiązanie bardzo mocno poszerza optycznie przestrzeń, a poza tym jest funkcjonalne. Świetnie się sprawdzi w sypialni, garderobie lub łazience, gdzie szykujesz się do się wyjścia i dbasz o swój wygląd. Często wykorzystuje się je w wąskich przedsionkach, które kończą się drzwiami. W ten sposób wydłużamy pomieszczenie, dając złudzenie znacznego zwiększenia przestrzeni.

Drzwi z przeszkleniem mają bardzo dużo zastosowań, które dobrze wpłyną na Twoje wnętrza. Zobacz, jak przeszklenia można wykorzystać w drzwiach zewnętrznych w artykule „Przeszklone drzwi zewnętrzne – dobry wybór?"

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor