Drzwi zewnętrze z przeszkleniami a bezpieczeństwo

Szukając drzwi zewnętrznych coraz częściej można natknąć się na drzwi z przeszkleniami. Dodatkowo szyby te są nierzadko bardzo duże. W związku z tym wiele osób zadaje pytanie, czy skutecznie chronią przed włamaniami i czy są wytrzymałe.

Chcesz zobaczyć nasze propozycje drzwi wejściowych z przeszkleniami? Odwiedź nasz salon. Sprawdź, jak dojechać do nas z Marek, klikając tutaj – Drzwi Marki.

 

Drzwi z przeszkleniami to rozwiązanie, które może bardzo pozytywnie wpłynąć na estetykę Twojego domu. Jest to ciekawy element, który uzupełnia bryłę. To jednak nie koniec zalet. Możesz także w ten sposób doświetlić przedpokój.

 

Szkło wykorzystywane do robienia drzwi zewnętrznych są w pełni bezpieczne. Zawdzięczają to specjalnej metodzie tworzenia. Przede wszystkim są wykonane ze szkła hartowanego i laminowanego. Ten rodzaj nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość tych szyb nie ogranicza się tylko do uderzeń. Odznaczają się dużą wytrzymałością na zmiany temperatur. Poddanie tego szkła wysokiej temperaturze nie naruszy jego struktury.

Konstrukcja pakietów szybowych jest sednem wytrzymałości przeszkleń drzwiowych. Są zrobione z minimum dwóch warstw szkła, choć często bywają także i trzywarstwowe. Taka grubość już sama w sobie jest trudną do sforsowania przeszkodą. Tutaj dodatkowo jest nakładana ochrona w postaci wypełnienia warstw szkła argonem. Jakie to ma znaczenie? Argon jest gazem szlachetnym, który jest znacznie gęstszy od powietrza, dzięki czemu zmniejsza ilość ciepła przekazywanego przez szybę zespoloną. Kolejną korzyścią jest to, że lepiej chłonie dźwięk, więc zwiększa izolację akustyczną szyby. Oprócz tych zalet wypełnienie warstw argonem zwiększa wytrzymałość szyb, rozprowadzając i chłonąc siłę uderzenia.

Te rozwiązania nie tylko sprawiają, że rozbicie tego szkła jest bardzo trudne, ale także, że nawet po ewentualnym rozbiciu szkło jest ze sobą związane i utrudnia lub nawet uniemożliwia dostanie się do środka.

 

Podsumowując, drzwi z przeszkleniami to bezpieczne i bardzo wygodne rozwiązanie, które wpuści do Twojego domu światło i zapewni komfort akustyczny i termiczny.

Chcesz zobaczyć naszą ofertę drzwi z przeszkleniami? Odwiedź nasz salon przy ul. Modlińskiej 240b i sprawdź sam. Żeby dowiedzieć się, jak dojechać do nas z Legionowa, kliknij tutaj – Drzwi Legionowo.

Interdecor