Jak zamontować drzwi?

Trudno sobie wyobrazić dom bez drzwi. To dzięki nim mamy poczucie bezpieczeństwa, przebywając w domu, i pewność, że nikt nas nie okradnie, kiedy jesteśmy w pracy. Drzwi dają nam także prywatność i spokój. W tym wpisie dowiesz się, jak samemu zamontować drzwi. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać pomocy fachowców, którzy zrobią to za Ciebie.

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na to, że istnieją różne rodzaje drzwi, które będą wymagały innego rodzaju prac. W tym przypadku skupimy się na drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych klasycznych, które mają bardzo podobny sposób montażu.

Drzwi zewnętrzne
Te drzwi mają za zadanie zapewnić Ci bezpieczeństwo, dlatego muszą być wytrzymałe i posiadać odporną ościeżnicę. Oprócz tego powinny być także wizytówką domu. To one są tym, co jako pierwsze widzą goście i to one świadczą o tym, co zastanie się w środku.
W związku z tym powinny być to drzwi antywłamaniowe. Oprócz funkcji, wynikających z samej nazwy, to także posiadają zwiększoną odporność niszczenie ze względu na zmienne warunki atmosferyczne.

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?
Wszystko należy zacząć od ustalenia, w którą stronę mają się otwierać drzwi: do środka czy na zewnątrz. Następnie trzeba dokonać pomiarów otworu drzwiowego. Zwróć uwagę na to, że Twoje obecne drzwi mogą nie być równe i to idealny moment, żeby to naprawić. W tym celu zmierz otwór w kilku miejscach i opisz dokładnie każdy wymiar, aby mieć pewność, że wyniki na każdej szerokości, wysokości i głębokości dają taki sam wynik. Jeśli nie, to trzeba będzie wyrównać otwór.

Do montażu drzwi będzie potrzebował kilku i akcesoriów narzędzi: poziomica, młotek, wiertarka, nóż, pianka montażowa, silikon, kliny, kołki i taśma klejąca.

Pracę należy zacząć od wyczyszczenia otworu ze zbędnego kurzu, skruszonego materiału itp. rzeczy. Następnie dopasuj ościeżnicę do otworu. Zablokuj futryny klinami. Nie zapomnij sprawdzać, czy wszystko jest równo. Krzywe drzwi to brak izolacji termicznej i akustycznej, a także szybsze psucie się drzwi. Zostaw odstęp ok. 2 cm między stojakami ościeżnicy a ścianą, a także ok.1,5 cm przerwy między częścią nadprogową.

Następnie umieść minimum trzy listwy pomiędzy wewnętrznymi blokami ościeżnicy. Pod dolną część ościeżnicy włóż filc. Ma on za zadanie wytłumić tłumić dźwięk. Teraz pora na przygotowanie dziur w ścianie na kotwy. Przewierć się przez otwory w ościeżnicy, a następnie umieść w nich kotwie na głębokość 10-20cm. Ich ilość jest zależna od tego, jakiej jakości są mury. Po tej czynności oklej taśmą malarską ościeżnicę. Następnie wypełnij pianką montażową szczeliny za ościeżnicą (po wyschnięciu usuń nadmiar nożem). Da to izolację termiczną i akustyczną, a do tego wzmocni ich wytrzymałość. Pozostałe otwory należy dodatkowo pozaklejać silikonem.

Po zamontowaniu ościeżnicy czas zabrać się za skrzydło drzwi. Usuń ślepy próg i taśmę malarską. Następnie wkręć zawiasy. Zamocuj zamek i klamkę. Nałóż skrzydło drzwi na ościeżnicę. Następnie sprawdź, czy między skrzydłem a futryną jest przerwa nie większa niż pół milimetra.

Jak zamontować drzwi wewnętrzne?
Proces montowania drzwi wewnętrznych przebiega bardzo podobnie do montażu drzwi zewnętrznych. Z tą różnicą, że jest łatwiej. Mniejsza waga drzwi i smuklejsza budowa sprawia, że nie trzeba tyle siły do ich zamocowania.

Warto zastanowić się nad tym, żeby wykwalifikowana ekipa założyła Ci drzwi. Po pierwsze zajmie to najprawdopodobniej mniej czasu i będziesz miał pewność, że drzwi zostały założone poprawnie.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor