Jakie są rodzaje wykończenia drzwi i czym się różnią

Zakup drzwi to nie jest łatwa sprawa. Każdy rodzaj ma swoje niepowtarzalne właściwości, które przemawiają na jego korzyść. Pokażemy Ci, jakie są różnice między nimi, wady i zalety.

Drzwi laminowane
Laminat to połączone ze sobą za pomocą żywicy włókna celulozowe. Dzięki temu zabiegowi nabiera dużej wytrzymałości. Laminaty dzieli się na dwie grupy w zależności od ich grubości. Im grubszy laminat tym jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia: Drzwi laminowane CPL są sklejane z kilkunastu warstw, a następnie poddawane działaniu wysokiej temperaturze. Charakteryzują się tym, że zazwyczaj są bardzo cienkie i mierzą ok. 1 mm szerokości. Laminaty HLP są wywarzane poprzez złączenie ze sobą kilku warstw papieru impregnowanego żywicą, a następnie sprasowywane ze sobą i mogą mieć aż 3mm szerokości. Na końcu laminat pokrywa się lakierem w celu ochrony przed zarysowaniami i aby dodać mu połysku. Ten sposób wytwarzania pozwala nadać im dowolny kolor.

Drzwi fornirowane
Są to drzwi, które pokrywa bardzo cienka warstwa drewna. Dzięki temu zabiegowi nabierają bardziej naturalnego wyglądu, który jest zmienny w zależności od tego, jakiego gatunku drzewa użyto do produkcji forniru. Gatunek drzewa wpływa również na wytrzymałość drzwi. Najbardziej podatne na uszkodzenia są wykonane z sosny, brzozy i jodły. Są to bardzo kruche i delikatne drzewa. Nie zdziwi więc nikogo, że najwytrzymalsze drzwi fornirowe są wykonywane z dębu, orzecha i cisu. Dzięki ich naturalnemu designowi wpasowują się w wystrój rustykalny.

Drzwi malowane
Kolejnym rozwiązaniem są drzwi malowane. To w tej kategorii znajdziemy najwięcej wariantów kolorystycznych, które pozwolą idealnie dopasować barwę do ścian i charakteru pomieszczenia. Wykonuje się je z płyt HD lub HDF. Po nałożeniu koloru i poddaniu go naświetleniu promieniami UV w celu wysuszenia i nadania większej wytrzymałości farbie, drzwi są jednolite, bez żadnych śladów słoi drzewa. Tego rodzaju wykończenie drzwi wkomponuje się dobrze w nowoczesny wystrój.


Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor