Kupujesz drzwi? Zastanów się

Nie ma domu bez drzwi. Są one jego nierozerwalnym elementem. Nawet w dobie maksymalizacji przestrzeni potrzebujemy drzwi wejściowych albo chociaż do łazienki. Najczęściej jednak oddzielamy za ich pomocą sypialnie, gabinety, czasem też kuchnię i salon. Ich rola jest bardzo duża, dlatego ich wybór nie powinien być kwestią poboczną podczas planowania budowy domu lub remontu.

 

Jeżeli chcesz zobaczyć ofertę naszych drzwi przyjedź do naszego salonu przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź trasę z Legionowa, klikając tutaj – Drzwi Legionowo.

 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na funkcjonalność drzwi, miejsce, w jakim będą osadzone, stronę, w którą mają się otwierać, rozmiar przestrzeni, w której będzie się znajdować. Od tych rzeczy zależy rodzaj drzwi, jaki wybierzesz.

 

Im większa przestrzeń, tym teoretycznie łatwiej wybrać drzwi. Można postawić wtedy na imponujące duże skrzydło drzwiowe, które wyraźnie odznacza się na tle ściany. Można pokusić się nawet o drzwi dwuskrzydłowe. Zależy to także od stylu wystroju.

Znacznie bardziej sprawa komplikuje się, kiedy mamy mniejsze pomieszczenia. Wtedy trzeba kombinować trochę bardziej. Nowoczesne metody pozwalają na wiele ciekawych rozwiązań.

W przypadku słabo doświetlonych pokoi warto postawić na drzwi z przeszkleniami, które wpuszczą do środka światło. W zależności od przeznaczenia warto skorzystać z różnego natężenia światła. Jeżeli jest to pokój dziecięcy można umieścić na połowie drzwi szkło mleczne, ale w przypadku pokoju dla nastolatka nie powinny być one za duże. Podobnie do sypialni nie powinno się używać drzwi z przeszkleniem. To miejsce, w którym się śpi i odpoczywa. Szkło nie tylko przepuszcza światło, ale także dźwięk, który może przeszkadzać w skutecznym relaksowaniu się.

Jeżeli pokój jest niewielki warto przemyśleć użycie drzwi przesuwnych wpuszczonych w ścianę. Nie traci się wtedy przestrzeni potrzebnej do otwierania po łuku zawiasów i można też wykorzystać powierzchnię ściany. Podobnie z klasycznymi drzwiami na szynie, wymagającymi dużej powierzchni ściennej. Na to rozwiązanie trzeba się jednak zdecydować stawiając już ścianę, aby odpowiednio ją do tego przygotować. W już istniejącej ścianie wiązałoby się to z dużymi pracami. Mając do dyspozycji małą powierzchnię warto postawić też na drzwi o małej szerokości, np. 60 lub 70 cm. Jeżeli jednak mieszkaniec pokoju ma problemy z poruszaniem się, nie warto ograniczać tego parametru i lepiej zdecydować się na mniejsze wyposażenie pokoju. Największe drzwi w standardowych rozmiarach mają 90 cm szerokości.

Jeżeli posiadasz wąski korytarz, gdzie liczy się każdy centymetr, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą drzwi z ukrytą przylgą. Ościeżnice w takich drzwiach nie wystają poza ścianę. Dzięki temu można też uzyskać bardzo ciekawy efekt równej płaszczyzny i ukrytych drzwi.

Drzwi mogą też pomóc w mieszkaniach z niskim sufitem. Odpowiednio dobrane potrafią optycznie wydłużyć ścianę. Należy zastosować wtedy wysokie drzwi, które będą sięgały niemalże samego sufitu. Da to pożądane złudzenie.

Na koniec warto też poświęcić uwagę klamce, aby było dobrana do stylu, w jakim projektujemy mieszkanie i dobrze się komponowała z otoczeniem.

 

Jeżeli chcesz zobaczyć naszą ofertę drzwi, odwiedź nasz salon przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź, jak dojechać do nas Marek, klikając tutaj -> Drzwi Marki.

Interdecor