Minimalizm i elegancja – drzwi z ukrytą ościeżnicą

Współczesny design odstępuje od przepychu i wykorzystywania każdej możliwej powierzchni. Staramy się grać przestrzenią, w szczególności powiększać ją optycznie. Przydatne jest to w małych mieszkaniach, gdzie zastawienie każdej płaszczyzny powoduje ciasnotę. Drzwi z ukrytą ościeżnicą to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu.

Czym są drzwi z ukryta ościeżnicą?
Drzwi zawsze występują w parze z ościeżnicą, inaczej nazywaną też futryną. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że ościeżnica wystaje z drzwi, wyraźnie prezentując swoją formę. Nowoczesna technologia pozwala na schowanie futryny w ścianie, sprawiając, że powiększa się powierzchnia ściany. Zastosowanie dodatkowo świeżego rozwiązania, jakim są drzwi bezprzylgowe, umieści skrzydło w jednej linii ze ścianą, aby nic nie wystawało. Oczywiście wszystko poza klamką, bez której trudno byłoby się obejść.
Drzwi z ukrytą ościeżnicą to odpowiedź na potrzeby minimalistycznego designu.

Design
Ta technologia przede wszystkim powiększa optycznie pomieszczenia poprzez brak wystających elementów i obramowań, ale można to jeszcze bardziej udoskonalić. Wystarczy zakupić drzwi do indywidualnej dekoracji. Można wtedy takie drzwi pomalować zgodnie z barwą ścian lub zupełnie ukryć je w fototapecie Zabiera to co prawda więcej czasu, ale dzięki temu można ujednolicić kolorystycznie ścianę z drzwiami. To bardzo estetyczne rozwiązanie, które pozwoli zachować harmonię stylu.

Zastosowanie
Szczególnie dobrze ten model sprawdza się w przedpokoju, kiedy drzwi prowadzą do mniej reprezentacyjnych pomieszczeń. Dobrze komponować się będą jako przejścia do garderoby, schowka, spiżarni lub do prywatnej łazienki przyłączonej do sypialni.

Interdecor