Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Kupno drzwi wydaje się prostą prosta sprawą, ale tylko do momentu, w którym pojawiamy się w sklepie. Czym się różnią drzwi przylgowe od bezprzylgowych? W tym artykule odnajdziesz wyjaśnienie podstawowych definicji, które musisz znać podczas projektowania swojego domu lub mieszkania.

Choć drzwi montuje się dopiero w końcowych etapach budowy i generalnego remontu, bo już po położeniu podłogi, mniej więcej w tym samym czasie co montowanie szafek, to już na samym początku należy zaplanować ich rozmieszczenie i działanie. Podstawową rzeczą jest ustalenie, czy drzwi mają się otwierać na prawo czy na lewo. Podczas podejmowania tej decyzji należy rozważyć kilka rzeczy. Przede wszystkim, czy mieszkańcy są w większość prawo czy leworęczni. Po drugie, otwieranie w którą stronę będzie praktyczniejsze, biorąc pod uwagę rozkład mieszkania.

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe
Drzwi przylgowe wyróżniają się na tle opasek, ponieważ wystają poza nie. W przeciwieństwie drzwi bezprzylgowe są zlicowane z opaskami, czyli stanowią jedną linię. Ta druga opcja jest coraz częściej wybierana ze względu na obecne trendy estetyczne, w których drzwi mają zazwyczaj spajać się w jedną całość ze ścianą. Drzwi bezprzylgowe zazwyczaj ustawia się tak, aby były zwrócone zlicowaniem w stronę wchodzącego do pokoju, a nie wychodzącego.

Drzwi do salonu, łazienki, kuchni, sypialni – czy to istotna różnica?
Bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie drzwi do pomieszczenia. Jest to wymagane ze względu na ich właściwości. W sypialni nikt nie chce, aby wpadało do niej światło z pomieszczenia obok albo było słychać innych mieszkańców, kiedy chce się spać. Dlatego drzwi do tego pomieszczenia bardziej wyciszają dźwięki, a jeśli posiadają jakąś szybę, to bardzo matową, aby nie przepuszczać zbyt dużej ilości światła. Drzwi od łazienki koniecznie potrzebują wentylacji u dołu, ponieważ zapobiega to zbieraniu się nadmiernej wilgoci. Salon wymaga dobrego oświetlenia, dlatego jeżeli ktoś decyduje się na drzwi w tym pomieszczeniu, powinien zadbać o to, aby były wyposażone w szyby.

Indywidualna stylizacja czy narzucony design?
Producenci drzwi dają nam obecnie wiele możliwości przy wyborze drzwi. Drzwi foliowane to to gotowy design, który od razu możesz montować w futrynę. Drzwi malowane to również gotowy produkt, ale taki, który w przyszłości można przerobić, na przykład przemalować. Drzwi foliowane również można przerobić, ale trzeba pamiętać o zakupieniu specjalistycznej farby, na przykład alkidowej. Kolejnym rozwiązaniem są drzwi pokryte gruntem. Ten rodzaj jest dostosowany do zaaranżowania designu samemu, wystarczy je pomalować.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor