Najlepsze drzwi do sypialni

Wybór drzwi sypialnianych nie jest łatwy, ponieważ w jego przypadku nie chodzi tylko o walory estetyczne, ale też funkcjonalne. Aby wybrać właściwe drzwi, należy zacząć od zastanowienia się, do czego będzie służyła sypialnia. Coraz częściej pełnią one, oprócz swojej podstawowej funkcji, funkcje dodatkowe, na przykład biura podczas pracy zdalnej. Następnie trzeba wziąć pod uwagę takie rzeczy jak: czy mieszkamy z kimś jeszcze, czy potrzebujemy absolutnej ciszy i ciemności do spania, czy wolimy nowoczesne rozwiązania, czy jednak trzymamy się klasycznego stylu. Te pytania wydają się mnożyć w nieskończoność, ale tutaj rozważone zostaną najistotniejsze kwestie, które pomogą w tym trudnym wyborze.

Kwestią podstawową jest oświetlenie w sypialni. Można zauważyć tendencję, że współcześni budowniczowie robią pomieszczenia przeznaczone pod sypialnię coraz mniejsze z ograniczonym dostępem do światła. Dlatego, aby zwiększyć optyczne wrażenie przestrzeni zaleca się drzwi przeszklone. Dzięki temu pokój nie tylko przestanie być klaustrofobiczny, ale także uzyska trochę światła. Jeśli sypialnia ma wiele funkcji, rozświetlenie pomieszczenia jest wręcz kluczowe, aby sprawnie oddawać się obowiązkom, a nawet skutecznie się zrelaksować. Wybór szklanych lub częściowo przeszklonych drzwi pozwala także na wprowadzenie nowoczesności domowi. Mogą one mieć niepowtarzalne wzory, które będą cieszyć oko za każdym razem. Szklane drzwi posiadają jednak dwie dość istotne wady – wszystko przez nie widać i słychać. Przezroczystością szkła nie trzeba jednak się nazbyt martwić, bo różne rodzaje szkieł, na przykład mleczne lub szronione, zupełnie ukrywają to, co za drzwiami, przed niepowołanymi osobami. Gorzej to wygląda, jeśli chodzi o dźwięki. Szklane drzwi nie najlepiej radzą sobie z wygłuszaniem pokoju. Zalecane są więc w przypadku, kiedy chce się dodać nowoczesnego charakteru swojemu domowi i rozświetlić pokój, a hałasy, dobiegające z mieszkania, nie wpływają na jakość snu.

Jeśli sypialnia ma pełnić funkcję wyłącznie sypialnianą i ma być miejscem, w którym można zapomnieć o istnieniu całego świata, żeby oddać się odpoczynkowi, to bez wątpienia najlepsze będą drzwi pełne. Zapewniają one największy stopień wygłuszenia na hałasy i zaciemniają pomieszczenie. Pojawia się tu jednak pytania: jaki materiał będzie najlepszy? Drzwi z litego drewna nadadzą rustykalnego charakteru pokojowi, który zawsze wygląda imponująco. Czasem jednak odbierają lekkości wnętrzom. Dla tych, którzy chcą zachować intymność sypialni, ale nadać jej nowocześniejszego wystroju zalecane są drzwi z płyty wiórowo-otworowej. Nie tylko świetnie wygłuszą pomieszczenie, ale także są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.
Dla małych mieszkań bardzo interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Nadają one nowoczesności mieszkaniu, a równocześnie gracji. Przede wszystkim jednak nie zabierają dużo przestrzeni. Można nawet wbudować system drzwi przesuwnych w środek ściany, dzięki czemu oszczędzi się także powierzchnię ściany. Ich mankamentem jest jednak słaba izolacja dźwięków.

Jak widać wybór drzwi do sypialni nie jest łatwą sprawą. W pierwszej kolejności należy przemyśleć, czego oczekuje się od pokoju, następnie jak dane drzwi wpłyną na przestrzeń, później spojrzeć na budżet, a na koniec, jaki styl do nas pasuje.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor