Oryginalne rozwiązania: Drzwi do własnego malowania lub pomalowane farbą tablicową

Pomysłowo zaprojektowana aranżacja wnętrza wymaga równie kreatywnych rozwiązań w dziedzinie drzwi i ich wykończenia. Wraz z rozwojem technologi i próbą łączenia estetyki z praktycznym zastosowaniem metody produkcji drzwi są przez producentów dynamicznie rozwijane, tak aby sprostać każdemu projektowi.

Drzwi niczym kameleon

Jednym z takich rozwiązań są drzwi, które na wzór kameleona potrafią wtopić się w tło i pozostać na pierwszy rzut oka niezauważane. Nie potrzeba do tego magii, wystarczy pomalować je tą samą farbą co ściany. Aby uzyskać ten efekt należy zastosować drzwi bezprzylgowe dostosowane do indywidualnego pomalowania. Takie drzwi znajdziemy chociażby w tegorocznym katalogu producenta Inter-Door. W drzwiach bezprzylgowych, jak sama nazwa wskazuje, nie będzie widocznego odcięcia od ściany w formie przylgi. Dodatkowym atutem drzwi bezprzylgowych jest zastosowanie zawiasów chowanych, dzięki czemu nie są one widoczne na zewnątrz. W bezprzylgowych drzwiach, zwanych także drzwiami licowanymi ze ścianą, bardzo często stosuje się zamki magnetyczne, choć istnieje również możliwość zastosowania standardowego zamka. Ościeżnice bezprzylgowe, znajdziesz w ofercie większości producentów drzwi, m.in. Jagras, Porta Drzwi, DRE i inni. Drzwi bezprzylgowe podkładowane (przygotowane do malowania) ma swojej ofercie także m.in. producent Stolbud i Asilo.

Drzwi bezprzylgowe – pokryte szkłem lub indywidualnie zamalowane – doskonale nadają się do wnętrz nowoczesnych, prostych i ascetycznych, w których aranżacja nie może odwracać uwagi od dziejących się w nich wydarzeń. Świetnie sprawdzą się w biurach, salach konferencyjnych oraz w eleganckich salonach.

Drzwi tablicowe

Jeśli brakuje Ci przestrzeni na notatki i informacje z przypomnieniami, to możliwe, że drzwi pomalowane farbą tablicową są właśnie dla Ciebie. To kolejna propozycja z tegorocznego katalogu producenta drzwi Inter-Door. Pomysłów na ich wykorzystanie może być wiele. Nadają się na przykład do pokoju dziecka, gdzie Twoja pociecha może na tablicowych drzwiach rozwijać swoją dziecięcą twórczość (zamiast mazać flamastrami po ścianach) lub uczyć się pierwszych liter. To dobry pomysł do małżeńskiej sypialni, w której można zostawić partnerowi krótką wiadomość, wychodząc z domu podczas jego nieobecności lub snu. Drzwi z farbą tablicową często znaleźć można w stylowo urządzonych biurach co-workingowych, gdzie każdą przestrzeń wykorzystuje się, aby umożliwić twórcom zmaterializowanie kreatywnych pomysłów.

Farba tablicowa to rozwiązanie nie tylko dla nowych drzwi. To także pomysł na to, aby odświeżyć i tchnąć nowego ducha w stare drzwi. Wprawdzie nie będą prezentowały się tak dobrze, jak drzwi pomalowane od razu przez producenta i nie polecamy ich do wnętrz reprezentatywnych. Jest to jednak dobre i niedrogie rozwiązanie na sprawdzenie jak podoba Ci się to rozwiązanie i jak wiele przynosi korzyści.

Drzwi powinny inspirować

Miejsca, w których na co dzień przebywamy powinny być przemyślane i inspirujące. Dlatego nie warto bać się przełamywania nudy i sięgania po niebanalne pomysły. Pamiętaj o tym dobierając do nich drzwi. Jeśli nie przekonały Cię powyższe propozycje, to może znajdziesz coś dla siebie w szerokiej gamie przeszkleń, zdobień i nadruków na drzwi, które mamy w swojej ofercie. Wiele z nich znajdziesz w naszym salonie drzwi w Warszawie. Warto zapytać o dodatkowe opcje do drzwi, oferowane przez wielu producentów. Wśród nich znajdziesz m.in. bezszelestne zamykanie czy podwójna przylga, dzięki której wszystkie drzwi w pomieszczeniu są jednolicie zlicowane ze ścianą, bez względu na ich kierunek zamykania.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor