Przeszklone drzwi zewnętrzne – dobry wybór?

Szklane drzwi zewnętrzne to coraz popularniejszy wybór wśród konsumentów. Głównym czynnikiem są ich walory estetyczne. W tym artykule dowiesz się, z czego są wykonane, jakie są największe obawy osób, które chcą kupić szklane drzwi, oraz jak dopasować je do stylu budynku.

 

Materiał

Drzwi zewnętrzne mogą w całości stanowić szybę, ale najczęściej szklane są wyłącznie elementy. Bryła drzwi zazwyczaj jest stworzona zgodnie z wszelkimi zasadami drzwi antywłamaniowych. O ich budowie możesz dowiedzieć się z artykułu „Drzwi antywłamaniowe – jak zabezpieczyć się przed włamaniem?”. Szyba w drzwiach jest laminowana. Ich największą zaletą jest wytrzymałość. Sklejenie kilku warstw szkła ze sobą sprawia, że bardzo dobrze wygłusza dźwięk. Dodatkowo jest odpowiedzią na obawy, że szyba ułatwi włamania. Kilkuwarstwowość uodparnia ten kruchy materiał na uderzenia. Jeżeli jest to także szkło hartowane to wytrzymałość szyb jest porównywalna do reszty drzwi. Nie trzeba więc martwić się, że jest się bardziej podatnym na okradzenie.

Warto zwrócić uwagę na kilka rodzajów szkła: szyba ornamentowa, refleksyjna, lustro weneckie, Szyba ornamentowa jest wytwarzana poprzez piaskowanie. Pozwala to na zrobienie z jednej strony warstwy, przez która nie widać, co się dzieje po drugiej stronie, natomiast zachować płaską szybę po drugiej stronie, aby dobrze było widać osoby za drzwiami. Pozwala to także na wykonywanie różnych zdobień o różnych kształtach.

Szyba refleksyjna powstrzymuje część promieni słonecznych, aby zachować półmrok w pomieszczeniu, zapobiec nagrzewaniu oraz spojrzeniom sąsiadów. Szyby refleksyjne działają na podobnej zasadzie co okulary przeciwsłoneczne. Z bliska można zobaczyć, co się dzieje po drugiej stronie, ale z większych odległości widać wyłącznie odbicie otoczenia. Nie zależy stosować ich, kiedy drzwi prowadzą do małego przedsionka, ponieważ nie będzie tam dostatecznej ilości światła.

Ciekawym rozwiązaniem jest lustro weneckie. Należy je zastosować, jeżeli nie chcemy, aby ktoś widział, co dzieje się u nas za drzwiami. Bardzo cienka warstwa metalu sprawia, że z jednej strony osoba patrząca widzi czyste odbicie. Z drugiej natomiast można wszystko zobaczyć.

 

Izolacja termiczna

Wiele osób nie decyduje się na dodanie szyb do drzwi z obawy przed złą izolacją termiczną. Niesłusznie. Nowoczesne rozwiązania stosowane do produkcji tego rodzaju szkła zapewnia bardzo dobrą nieprzepuszczalność ciepła.

 

Czyszczenie

To jedyny minus posiadania szklanych elementów w drzwiach. Bardzo widocznie zbiera się na nich brud. Należy je często myć, aby uwypuklić ich niepowtarzalne walory estetyczne. Wystarczy jednak zwykły płyn do mycia szyb, aby poradzić sobie z zanieczyszczeniami.

 

Estetyka

Drzwi zewnętrzne z szybą to dobre rozwiązanie do każdego stylu. Zarówno do nowoczesnych budynków, jak i do starych domów. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model. Na całe szczęście jest ich bardzo dużo, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor