Wprowadź nowoczesność do swojego domu

Marzy Ci się dom w stylu nowoczesnym? Aby ta stylistyka była udana musisz skupić się na każdym szczególe. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi do nowoczesnego mieszkania.

Styl nowoczesny
Styl nowoczesny w swojej estetyce nawiązuje do modernizmu. W tym okresie zaczęto zrywać z bogactwem zdobień i postawiono na bryłę samą w sobie. To kształt miał być największą i jedyną ozdobą. Głównymi założeniami tej stylistyki było osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności i prostoty.
W stylu nowoczesnym, który jest inspirowany takimi postulatami właśnie tego możemy się spodziewać, ale jest to wersja uwspółcześniona, więc odbiega trochę od początkowych założeń i czerpie też z innych stylów, choć nie zawsze w oczywisty sposób.

Kolorystyka
Styl nowoczesny dąży do jak najmniejszej gamy kolorów i celuje w najprostsze barwy. Najczęściej więc spotkamy się z bielami, szarościami, beżami i czerniami. Widuje się więc w takich wnętrzach na przykład beton ozdobny. Dla przełamania tej monotonii można jednak użyć takich kolorów jak na przykład złoty, który będzie się wyraziście odznaczał. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby był to prosty kolor złota. Powierzchnia, którą będzie pokrywał kontrastujący kolor nie może być też zbyt duża.
W tym stylu, mimo że nazywany minimalizmem, można pozwolić sobie na błyszczące wnętrze. Podkreśla ono bryłę, więc jest to bardzo wskazane.


Drzwi
Jak więc wybrać drzwi do takiej stylizacji? Przede wszystkim powinny mieć stonowane barwy i powinny nawiązywać do wystroju reszty. Zastanów się, jakie bryły dominują w Twoim domu i wybierz skrzydło drzwi, które posiada podobny wzór. Dobrym pomysłem, żeby dodać nowoczesnego stylu jest zamontowanie drzwi z ukrytą ościeżnicą. To bardzo minimalistyczne rozwiązanie, które jest obecnie bardzo modne. Sprawia, że nie odznaczają się one na tle ściany.
Coraz częściej można też spotkać drzwi z nieoczywistymi wzorami geometrycznymi. Bez klasycznych wcięć, tylko załamujących światło i nadających nowe doznania estetyczne w zależności od kąta padania światła.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor