Wystrój loftowy – odpowiednie drzwi

Wybór wystroju wnętrza to jeden z najprzyjemniejszych elementów budowania lub remontowania domu i mieszkania. Dzisiaj skupimy się na stylu loftowym. Dowiesz się z tego artykułu, czym się charakteryzuje i jak dobrać do niego drzwi. Jeżeli mieszkasz w Legionowie chcesz osobiście sprawdzić naszą ofertę drzwi, kliknij tutaj i dowiedz się, jak do nas dojechać – drzwi Legionowo.

Styl ten powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX w. Początkowo było to powodowane niską ceną takich mieszkań. W latach 60. i 70. XX w. stał się jednak symbolem mieszkania artystów z Manhattanu.

Loft charakteryzuje się nawiązaniem do budownictwa przemysłowego. Ściany są więc z nietynkowanej cegły, rury, zwłaszcza miedziane, nie są schowane w ścianach, tylko wystają poza. Sufity powinny być wysokie. Bardzo ważne jest doświetlenie mieszkania. Okna muszą być duże. Przestrzeń jest otwarta. W tym stylu należy unikać dużej ilości mebli, ponieważ mogą one zbyt zagrozić przestronności pomieszczeń. Mieszkanie w stylu loftowym bardzo często jest po prostu jednym bardzo dużym pomieszczeniem.

Najważniejsze w nim są okna. Duże szyby, przez które wpada światło. Jak więc dobrać do nich drzwi? Powinny one przypominać styl okien. Duże przeszklenia, najlepiej na całej powierzchni czystego szkła. Bez dodawania szyb matowych. Możesz znaleźć takie drzwi w naszym sklepie. Sprawdź jak dojechać do nas z Łomianek i kliknij tutaj – drzwi Łomianki.

Stelaż drzwi powinien być w ciemnym kolorze, żeby komponować się z cegłą na ścianach. Coraz częściej jednak możemy się spotkać z zastąpieniem cegły betonem. Wtedy należy się zdecydować na szary lub biały stelaż. Najważniejsze jest, żeby nie zamykać przestrzeni.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor