Wystrój wnętrza a drzwi – jak je dopasować?

Planujesz remont? Pora zastanowić się, w jakim stylu utrzymany będzie wystrój wnętrza. We współczesnych trendach aranżacji wnętrz ważna jest spójność. Dlatego decydując się na jakiś element trzeba dopasować do niego resztę. W ten sposób osiągniemy harmonijną przestrzeń. Zobacz, jak wybrać drzwi, żeby pasowały do Twojego mieszkania. Poznaj praktyczne porady i zobacz drzwi na żywo w naszym salonie w Warszawie. Niedaleko nas znajduje się Legionowo, ale łatwo też dojechać z takich dzielnic jak ŁomiankiMarki i Bemowo

Nim zabierzesz się za remont warto najpierw przemyśleć koncepcję mieszkania. Przejrzeć różne katalogi, poszukać inspiracji na forach społecznościowych, żeby znaleźć styl, który najlepiej wpasowuje się w Twój gust. Wybierz, jaki element mieszkania będzie dominantą wystroju i dopasuj resztę do elementu, który jest dla Ciebie najważniejszy.

Najpopularniejsze style obecnie to skandynawski, rustykalny, glamour i modern art.-deco. Są to bardzo różne gatunki w swojej istocie. Skandynawski jest bardzo oszczędny w ozdoby, nastawiony na funkcjonalność. Rustykalny odwołuje się do domów wiejskich. Można w nim znaleźć dużo drewna, często postarzanego. Glamour można w skrócie określić jako na wysoki połysk z odrobiną złota. Jest bardzo popularny wśród celebrytów i influencerów.

Do tych konceptów należy dopasować drzwi. Po pierwsze kolor. Kiedy ustalisz kolor dominujący na ścianach i meblach, musisz zastanowić się, jak będą komponowały się z nim drzwi. Coraz częściej wykorzystuje się drzwi z ukryta ościeżnicą w kolorze ściany, aby nie były zbyt widoczne. Szeroki wybór takich drzwi znajdziesz w naszym salonie. Zobacz, jak dojechać klikając tutaj – drzwi Legionowo. Ten rodzaj drzwi ma ukrytą przylgę, dlatego nie wystaje poza obręb ściany i nie widać w nich zawiasów. To minimalistyczne rozwiązanie, które pasuje do stylów takich jak glamour i skandynawski.

Następna rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę to przeszklenia. Ciekawe linie z matowego szkła, układające się we wzory geometryczne jest idealne rozwiązanie dla fanów modern art-deco. Także do nowoczesnych wystrojów pasują matowe przeszklenia. Styl rustykalny na ogół stroni od szyb drzwiach, ale jeśli jest to klasyczny wzór, np. czterech szyb, tworzących coś na wzór okna, to jest to bardzo pożądane. W stylu glamour, który lubi sięgać też po klasycystyczne wzory i tendencje sprawdzą się drzwi w stylu pałacowym. Posiadają duże przeszklenia kilkurzędowe, występujące nierzadko w kompozycji drzwi dwuskrzydłowych.

Drzwi pełne, czyli bez przeszkleń to rozwiązanie przede wszystkim dla pomieszczeń dobrze doświetlonych światłem naturalnym i dla osób, które stawiają na jak największą prywatność. Oba rodzaje drzwi znajdziesz w naszym salonie. Zobacz, jak nas znaleźć, klikając tutaj – drzwi Łomianki.

Na koniec okucia. Potrafią zepsuć często całą harmonię drzwi. Należy zadbać o to, żeby klamki i zawiasy były kolorystycznie dopasowane do dominującego koloru lub świadomie z nim kontrastowały. Ich kształt też nie jest bez znaczenia. Bogato zdobiona klamka w stylu dworskim nie będzie pasowała do nowoczesnej aranżacji. Konkretny wybór należy już do was. W naszym salonie posiadamy szeroką gamę okuć, aby drzwi pasowały do Ciebie.

Nasz salon znajduje się przy ul. Modlińskiej 240b. Sprawdź jak szybko i wygodnie dojechać do nas z LegionowaMarek Ząbek.

Interdecor